28 лютого 2020, п’ятниця

Стало вiдомо, як на Кiровоградщинi каратимуть за булiнг

У вiвторок, 18 грудня,  Верховна Рада України проголосувала за змiни до закону №8584 “Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо протидiї булiнгу (цькуванню)”.

Про це повiдомляє прес-служба Нацполiцiї в областi, iнформує Златопiль.

Таке рiшення пiдтримали 228 народних депутатiв.

У новому документi з’явилося визначення поняття “булiнгу”.

Булiнг – це дiяння учасникiв освiтнього процесу, якi полягають у психологiчному, фiзичному, економiчному, сексуальному насильствi, зокрема з застосуванням засобiв електронних комунiкацiй, що вчиняються стосовно малолiтньої чи неповнолiтньої особи або такою особою стосовно iнших учасникiв освiтнього процесу, внаслiдок чого могла бути чи була заподiяна шкода психiчному або фiзичному здоров’ю потерпiлого.

Начальник управлiння ювенальної превенцiї Департаменту превентивної дiяльностi Нацполiцiї Лариса Зуб повiдомила, що полiцiя активно долучалася до розробки нового законопроекту.

“Це дiйсно продуманий закон, який чiтко визначає, що вiдповiдальнiсть за шкiльну жорстокiсть несуть дорослi. В навчальних закладах також не зможуть приховувати факти насильства”, – зазначила Лариса Зуб.

Вiдтепер за булiнг каратимуть штрафом у розмiрi вiд 50 до 100 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян або громадськими роботами на строк вiд двадцяти до сорока годин.

Водночас, якщо цькування вчинене групою осiб або повторно протягом року пiсля накладення адмiнiстративного стягнення, то штраф становитиме вiд 100 до 200 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян або громадськi роботи на строк вiд сорока до шiстдесяти годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi для дiтей-сирiт придбають ще сiм квартир

Покарання не уникнуть i особи вiком 14-16 рокiв, що вчинили булiнг. На їхнiх батькiв чи опiкунiв накладуть штраф вiд 50 до 100 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян чи громадськi роботи на строк вiд двадцяти до сорока годин.

У разi, якщо керiвник освiтнього закладу (школи, гiмназiї тощо) не повiдомить в полiцiю про факти булiнгу – це так само каратимуть штрафом або виправними роботами з вiдрахуванням до 20% заробiтку.

Документ набирає чинностi з дня, наступного за днем його опублiкування.

Стало вiдомо, як на Кiровоградщинi каратимуть за булiнг
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований