22 листопада 2019, п’ятниця

Стало вiдомо, як українцям платитимуть за вихiднi та лiкарнянi

В Українi у 2019 роцi максимальний розмiр добових при вiдрядженнях зросте з 372 до 417 грн. Разом з тим збiльшиться i мiнiмальний розмiр лiкарняних.

Про це повiдомляє Оbozrevatel, iнформує Златопiль.

Як оплачуватимуть вiдрядження:

  • мiнiмальнi добовi — 60 грн (сума не змiнилася);
  • максимальнi добовi — 417,3 грн (було 372,3 грн);
  • вiдрядження за кордон — до 80 євро.

Українцi за час, який вони провели у вiдрядженнi, повиннi отримувати не менше за свiй середнiй заробiток, йдеться у 121 ст. Кодексу законiв про працю. Найчастiше днi вiдрядження оплачують так само, як i “звичайнi”.

Зазначимо, згiдно iз законом в день вiдрядження виходити на роботу не потрiбно. Тобто навiть якщо ви повернулися рано вранцi додому, весь цей день вам порахують “вiдрядження”, i якщо ви не вийдете на роботу, це не може вважатися прогулом.

У 2019 роцi на українцiв чекають два головнi нововведення: пiдвищать максимальний розмiр вiдрядних (розмiр становить 0,1 мiнiмальної зарплати) i, можливо, почнуть виплачувати закордоннi вiдряднi у валютi. Останнє нововведення передбачене розробленими НБУ постановами, якi набувають чинностi у лютому 2019-го.

Обмеження по максимальному розмiру вiдрядних не означають, що бiльше 417,3 грн роботодавець платити не може. Просто якщо платити бiльше, то доведеться також заплатити прибутковий податок у розмiрi 18%.

Мiнiмальний же розмiр добових в жодному iз законiв не встановлений. Є тiльки обмеження для бюджетникiв. Їхнi вiдряднi не можуть бути меншi за 60 грн. До цiєї нормi “прирiвнюється” i бiзнес. До речi, в постановi Кабмiну №98 також встановлено розмiр закордонних добових. Наприклад, для поїздки по роботi до Росiї це $37 (близько 988 грн), до Узбекистану — $25 (690 грн), а до Iталiї — $50 (1380 грн).

Скiльки заплатять за лiкарняний

  • мiнiмальний розмiр лiкарняного — близько 100 грн на день (було близько 90 грн);
  • розмiр лiкарняного залежить вiд зарплати та стажу;
  • роботодавець оплачує першi п’ять днiв, решта — соцстрах.

Розраховуючи розмiр лiкарняного, бухгалтер має враховувати страховий стаж i середню зарплату за останнi 12 мiсяцiв. Так, сукупну зарплату за цей перiод дiлять на кiлькiсть днiв у роцi (з урахуванням державних свят). Отримана сума — розмiр лiкарняного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi комунальнi заклади охорони здоров’я стали комунальними некомерцiйними пiдприємствами

Важливо при цьому враховувати, що отримати стiльки можуть тiльки тi, хто має вiд 8 рокiв стажу. Рештi за “хворi” днi покладена всього частина звичайної зарплати.

Лiкарняний:

  • вiд 3 до 5 рокiв — 60% середньої зарплати;
  • вiд 5 до 8 рокiв — 70% середньої зарплати;
  • вiд 8 рокiв — 100% середньої зарплати.

Зi зростанням мiнiмальної зарплати збiльшуватиметься i мiнiмальний розмiр лiкарняних. Так, якщо у 2018-му година роботи “коштувала” не менше 22,4 грн, у 2019-му — 25,13 грн.

Стало вiдомо, як українцям платитимуть за вихiднi та лiкарнянi
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований