06 березня 2021, субота

Старенька з Кропивницького не отримує пенсію і виживає завдяки небайдужим (ФОТО) 

“Думала, приїду додому, гроші ж в мене є, вони ж нікуди не поділися, скуплюся, накуховарю і буду їсти, їсти, їсти… Цукор в мене підвищений, мені треба кожен день їсти м’ясо, а я його там не бачила. Я й фрукти не бачила, нічого не бачила. Я б зараз і яблучко купила, і те, і інше, ну, чого ж не купити”, – бідкається 76-річна кропивничанка Єфросинія Джевага.

Жінка рік не отримувала пенсію, а нині виживає лише завдяки підтримці небайдужих. Чому склалася така ситуація, розповіла журналістам сайту Златопіль.

Рік тому Єфросинія Джевага поїхала в Росію, аби навідати доньку та двох онуків. Ті, каже, живуть у скруті, тож недоїдала і бідувала разом із ними. Повернулася у Кропивницький лише цьогоріч 27 січня.

“Я не думала, що оцей вірус буде, тож поїхала до донечки. Там внуки в мене, двійко. Спочатку я не могла поїхати звідти, бо дочка там мене трохи підліковувала, а потім карантин. Хіба це я винна, що так затягнулося?! Карантин, ну, думаю, завтра відкриють, ну післязавтра, а воно не відкривають і не відкривають, і закриті всі шляхи й доріжки”, – розповідає вона.

До від’їзду 1600 гривень пенсії жінка щомісяця отримувала у поштовому відділенні. Коли їхала до родичів, про від’їзд працівників пошти попередила. Сподівалася, що вони прибережуть нараховану пенсію до її повернення. Але виявилося, якщо людина пів року не отримує виплати, гроші повертають до пенсійного фонду. Тож на пошті коштів для кропивничанки не було.

“Я на пошті отримую гроші, тож з Росії написала листа. Попросила дівчат, щоб вони нікуди не дівали мої гроші, тому що я ж приїду. Але вони передали все це до пенсійного фонду. Вони ж не можуть їх у себе тримати, якщо пенсійний фонд не дозволяє. Потім мені сказали, що я мала писати листа не їм, а у фонд. Ну, передали гроші в пенсійний фонд, так віддайте! В мене ж борги, я ж жила якось весь цей час”, – додає вона.

Попри проблемі зі здоров’ям, 28 січня Єфросинія Джевага подалася до пенсійного фонду. Там, за її словами, повідомили, що гроші відразу віддати не зможуть. Адже лютневу відомість закрили 26 січня. Тож гроші вона зможе отримати лише за місяць. Ба більше, аби їй поновили виплати, жінка має ще довести, що жива:

“Я підійшла до працівниці й кажу: “Дівчино, дайте мені довідку, що я прописана тут”. А вона: “Я тебе тут не бачу. Ти поїхала, тебе не було, ми тебе вже поховали”. Я кажу: “От дякую, поспішили”. А вони мені сказали, що тепер я маю довести, що жива. А я кажу: “А те, що я стою перед вами і от документи мої, хіба цього мало?”. Сказали, що мало і що зараз нічого зробити не можуть, щоб прийшла через два тижні довідку взяти. А ця довідка за п’ять хвилин видається, що я прописана. Потім я попросила, щоб мені дали якусь довідку, щоб я могла в міськраду звернутися за допомогою. Дівчина у пенсійному фонді каже: “Я тобі довідку не дам зараз, бо тобі припинили виплату”. Я повернулася і пішла”.

Пенсіонерка розповідає, що після цього пішла шукати підтримки в міську раду. Там її далі першого поверху не пустили і до неї нікого не викликали: “Сказали, що немає нікого, бо карантин, щоб я ішла собі”.

Нині жінка виживає лише за рахунок позичених грошей і допомоги небайдужих людей.

“Діти просто золоті, от гляньте: хлібчика мені принесли, макарончиків, картоплі”, – показує пакет із продуктами, які їй принесли ледве знайомі люди.

Додає, що вже й позичити гроші довелося, аби якось жити. Позичальники чекають назад свої кревні, а віддавати нічим.

“Пішла в знайомої позичила трохи. Але ж скільки люди можуть позичити зараз? Нині кожен живе з копієчки. Ну, позичили мені сто гривень, а сто гривень – це один день, на проїзд скільки треба лише, щоб виплати поновити”.

Страждає пенсіонерка не лише від голоду, а й від холоду. Коли їхала до дочки, злила воду з опалювальної системи. А тепер нездужає ні воду залити, ні дрова порубати. Ще й переживає, чи не зруйнувалися труби. А найняти людей, аби допомогли, не має коштів.

“У будинку п’ять-шість градусів, більше немає. Холодно, дуже холодно. Вкриваюся і одягаю на себе все, що є”, – говорить вона.

В обласному пенсійному фонді нам повідомили, що, дійсно, щодо поновлення виплат жінка звернулася, коли лютнева відомість була вже закрита. Тож основну частину виплат пенсіонерка отримає 9 березня. Але наразі спеціалісти завели додаткову відомість, аби кропивничанка отримала виплату в розмірі місячної пенсії приблизно за тиждень.

Лілія Кочерга

Старенька з Кропивницького не отримує пенсію і виживає завдяки небайдужим (ФОТО) 
3 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований