12 липня 2020, неділя

Степан з Кiровогращини: “Хвороба змiнила мої життєвi плани”

Коли Степан дiзнався про свою хворобу, втратив усе – дружину, роботу, друзiв. Та головне – не втратив себе.

– Я збирався офiцiйно влаштовуватися на роботу. Треба було лише пройти медичне обстеження. Я швиденько в лiкарню – одного лiкаря пройшов, iншого. Все йшло чудово, допоки я не зробив флюрограму. Лiкар мене покликав до себе i сказав: “Ви знаєте, юначе, у вас туберкульоз. Негайно розпочнiть лiкування, якщо не хочете втратити життя”. Що в цi секунди зi мною вiдбулося, не передати. Я собi будую плани, а тут раптом тобi кажуть про таку хворобу. Це при тому, що жодних симптомiв, якi б вказували на туберкульоз у мене не було – нi пiдвищення температури, нi слабкостi, нi кашлю! Я одразу хотiв щось iз собою зробити. Думав, що не зможу жити з туберкульозом, що помру. Не знаю звiдки в мене взялися сили, та я дiйшов додому. Найперше сказав дружинi  i чекав пiдтримки. Але буквально через кiлька днiв, вона мене залишила i швидко знайшла собi iншого. Мене пiдтримала мама, якiй я зараз щиро вдячний, яка не дозволила менi тодi вкоротити життя, – 32-рiчний Степан дiлиться своїми вiдчуттями, додаючи, що працював i водiєм, i охоронцем.

Чоловiк пройшов лiкування у протитуберкульознiй обласнiй лiкарнi. Коли пройшов лiкування, не видiляв паличку Коха i був безпечний для суспiльства, лiкування продовжив амбулаторно. Соцiальна працiвниця проєкту “100 вiдсоткiв життя та якiсних послуг на Кiровоградщинi” Анна Коваленко здiйснює медико-соцiально-психологiчний супровiд клiєнта.

– Я щоденно доставляю Степану додому протитуберкульознi препарати та контролюю їх прийом. У нього мультирезистентний туберкульоз, тож лiкування активної фази ще триватиме чотири мiсяцi, опiсля – пiдтримувальна фаза. Степан вiдповiдальний до свого здоров’я, хоче одужати, тому перебоїв у прийомiв лiкiв немає, – розповiдає Анна Коваленко.

Чоловiк каже, що хоче працювати, проте зараз не дозволяє хвороба.

– Я знаю, що залишилося трохи, i я скажу туберкульозу: “прощавай”. I я пiду працювати, зароблятиму кошти, вiдчуватиму себе реалiзованим, – розповiдає Степан.

Семененко Вiкторiя

Степан з Кiровогращини: “Хвороба змiнила мої життєвi плани”
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований