14 листопада 2019, четвер

Суд над українськими моряками суперечить міжнародному гуманітарному праву – МЗС

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити утримання під вартою 24 українських військовослужбовців.

Про це передає УНН з посиланням на прес-службу МЗС України, інформує Златопіль.

“Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до Третьої женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, 24 українські військовослужбовці є військовополоненими. Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їх права згідно з міжнародним гуманітарним правом.

МЗС України вимагає від Росії невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених військовополонених моряків та їх лікування.

Україна вдячна іноземним партнерам, чиї представники прийшли до зали суду, щоб підтримати українських військовослужбовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Москві розглядали продовження арешту полонених українських моряків

“Ми цінуємо такий прояв солідарності з Україною та взятими у полон українськими військовослужбовцями. Закликаємо міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву, аби забезпечити швидке і безумовне звільнення всіх 24 військовополонених, що утримуються в РФ”, – додали у відомстві.

Суд над українськими моряками суперечить міжнародному гуманітарному праву – МЗС
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований