20 жовтня 2021, середа

Свiтлини з психiатричної лiкарнi презентують кропивничанам (ФОТО)

У Кропивницькому, в рамках мандрiвного мiжнародного фестивалю документального кiно про права людини ”Docudays UA”, презентували вiртуальну виставку фотографiй, зроблених у психiатричнiй лiкарнi мiста Овруч Житомирської областi.

Про це повідомляє Суспільне, інформує Златопіль.

11 і 12 жовтня виставка фотожурналіста Олександра Чекменьова ”Ласкаво просимо, вхід заборонено” працювала в обласній бібліотеці для юнацтва імені Маланюка, розповіла Суспільному координаторка фестивалю в регіоні Людмила Шестакова.

За словами координаторки фестивалю, проєкт ”Ласкаво просимо, вхiд заборонено” складається з кольорових репортажних свiтлин та чорно-бiлих портретiв, створених у закритiй психiатричнiй лiкарнi мiста Овруч наприкiнцi 90-х рокiв:

”Все, що потрiбно для перегляду – це окуляри вiртуальної реальностi. Вони ”переносять” вiдвiдувача у виставкову галерею. Можна вибрати фотографiю, яка вас зацiкавила, i отримати коментар автора виставки”.

Людмила Шестакова розповiла, що виставка показує, наскiльки вразливi пацiєнти психiатричних лiкарень, розповiдає про те, що часто приховують:

”За допомогою новiтнiх технологiй i сучасного мистецтва ми говоримо про права пацiєнтiв”.

Кропивничанин Василь Левицький вiдвiдав виставку в бiблiотецi iменi Маланюка. Сказав, що це був перший його досвiд вiртуальної екскурсiї:

”Фотографiї робили бiльше 20 рокiв тому, але частина проблем пацiєнтiв психiатричних лiкарень, думаю, актуальнi й зараз. Так, заклади вже забезпеченi водопостачанням, наприклад. Але, чи в повнiй мiрi сьогоднi рахуються з правами пацiєнтiв, я не впевнений”.

Виставку можна переглянути на порталi DOCUSPACE.

 

Свiтлини з психiатричної лiкарнi презентують кропивничанам (ФОТО)
Оцінити цей запис

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований