07 червня 2020, неділя

ТОП-5 українських фільмів для жителів Кіровоградщини на військову тематику

Україна цьогоріч відзначає 75-річницю від завершення Другої світової війни. Пропонуємо вам ознайомитися з підбіркою фільмів, які так чи інакше відносяться до подій тих часів.

Як і минулого разу місця у ТОПі є неважливими, адже кожен фільм по своєму унікальний сюжетом, жанровим різноманіттям та акторською грою.

  1. “Той хто пройшов крізь вогонь” (2011)

Стрічка розповідає історію льотчика та героя Радянського Союзу який під час Другої світової війни був захоплений нацистами. Проте завдяки щасливому випадку йому вдалося втекти, але після полону повернувшись на батьківщину його звинуватили у державній зраді й засудили до сталінських таборів. Не бажаючи провести решту життя будучи за гратами відважний льотчик тікає. Доля заносить його на інший континент, де він знаходить притулок у індіанському племені й згодом стає його вождем.

Історія проілюстрована у фільмі виходить за рамки звичного  кіно про події Другої світової, у якій простежується велика любов до своєї землі, мови, культури.

Загалом фільм чіпляє своєю оригінальністю та продуманим змістом, і хоч у ньому звичайно, є ляпи та недоробки, але важливо те, що фільм був зроблений українськими сценаристами і є неабияким кроком у розвитку української кіноіндустрії.

  1. “Червоний” (2017)

Фундаментом фільму стала однойменна екранізація роману Андрія Кокотюхи.

У центрі сюжету стрічки  опиняються двоє українців, які під час Другої світової воювали за різні ідеали. Але  у кінці-кінців воля зводить їх разом за гратами на каторзі. Між двома героями, а саме українським повстанецем Данилом Червоним та радянським льотчиком Віктором Гуровим існують чіткі розбіжності в ідеалах, але герої увідомлюють, що лише домовившись між собою, вони зможуть протистояти репресіям начальника табору майора Абрамова та опинитися на свободі влаштувавши бунт.

Попри бюджет, якому ще далеко до Голівудського, фільм виконаний досить якісно.

Загалом фільм вийшов якісним, як за задумкою так і за реалізацією, проте для повноти картини рекомендуємо також ознайомитися і з книгою, що слугувала основою для кінострічки.

  1. “Незламна” (2015)

Стрічка заснована на реальних подіях. В основу картини лягло життя дівчини на ім’я Людмила Павличенко, яка під час Другої світової була снайпером. Фільм охоплює події в період з 1937 по 1957 роки. Незважаючи на свою молодість, вона вбила майже 400 солдатів ворога. Свого часу вона стала першою громадянкою Радянського Союзу, яку допустили до Білого Дому. Крім того, Людмила Павличенко відома своєю боротьбою за права жінок.

Незважаючи на те, що Людмила Павличенко це справжній герой, якого люди повинні знати, фільм “Незламна” став першим, що розкриває подробиці певного відрізку її життя.

Звичайно, не можна не відзначити великий плюс фільму – візуальну складову. Картинка дуже якісна, насичена кольоровою гаммою.

  1. “Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1945”

Цей фільм має сподобатися любителям документального кіно, а також тим хто цікавиться історією України та людьми, які причетні до подій, які раніше прийнято було замовчувати, або іж і зовсім не згадувати.

Документальний фільм у двох частинах розповідає про історію Української повстанської армії 1942-1954 років крізь призму свідчень тридцяти чотирьох очевидців та безпосередніх учасників подій (з понад сто опитаних).

Творці стрічки пропонують подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей», без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають нетрадиційний погляд на природу боротьби УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій.

  1. “Хайтарма” (2013)

Фільм розповідає про депортації кримських татар 1944 року. Цю трагічну дату в історії народу показали через призму сприйняття прославленого льотчика, двічі Героя Радянського Союзу – кримського татарина Амет-Хана Султана.

Фільм починається з національного танцю “Хайтарма”, який символізує повернення до життя. Ахтем Сейтаблаєв виступив режисером і виконавцем головної ролі. У масових сценах брали участь понад три тисячі людей, близько 700 із яких особисто пережили цю трагедію.

Дуже сильний фільм, періодами під час перегляду можуть проступати сльози. І хоч як тяжко не було б його дивитися у ньому проілюстрована вся правда тодішніх часів.

За роки незалежності, на жаль, український кінематограф багато критикували. Але викликає гордість те, що не дивлячись на палки у колеса та активну пропаганду з боку північного сусіда, в Україні починають з’являтися якісні історичні фільми.

Сподіваємося що наш перелік стане для вас корисним, і ви зможете обрати кінострічку для вечірнього перегляду.

Підготував: Владислав РАТУШНЮК

ТОП-5 українських фільмів для жителів Кіровоградщини на військову тематику
2 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований