06 травня 2024, понеділок

У Кiровоградському кардiологiчному центрi вперше прооперували пацiєнта з аневризмою аорти

У Кiровоградському кардiологiчному центрi вперше прооперували пацiєнта з аневризмою аорти. Тривала операцiя п’ять годин.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, передає Златопiль.

Операцiю проводили жителю села Йосипiвка Благовiщенського району Олександру Вiтвiцькому. Йому 34 роки. Нинi чоловiк перебуває в палатi обласного кардiоцентру.

“Стан пiсляоперацiйний, але вiдчуваю з кожним днем, що стає краще. Краще ходити, дихати розмовляти. Не хвилювався, я був морально пiдготовлений, але пiсля операцiї було важко”.

Про свою хворобу чоловiк дiзнався два мiсяцi тому.

“На рентгенi показало, що у мене збiльшене серце. Нi на що не скаржився, займався спортом”.

Пiсля операцiї Олександра Вiтвiцького оглянув хiрург з Києва.

“Аневризми аорти – це досить складна патологiя серцево-судинної хiрургiї. Вона може бути як i вродженою, так i набутою. Вiдбуваються змiни в дуже важливiй судинi серця – аорти, по якiй тече кров вся, всього серцевого викиду. Виникає розшарування або розрив. Наступає катастрофа. Важливо передчасно дiагностувати i оперувати людину. До цього часу такi операцiї у Кропивницькому не виконувались, тому що це командна робота, квалiфiкацiя має бути вiдповiдна до таких складних втручань”, – сказав серцево-судинний хiрург Олександр Довгань.

В операцiйному блоцi кардiоцентру Олександр Довгань двiчi на тиждень оперує пацiєнтiв та навчає мiсцевих лiкарiв. Каже головна лiкарка обласного кардiологiчного центру Ганна Сухомлин.

“Це операцiя, яку ми робимо вперше, вона дуже складна. Ранiше вона виконувалась на рiвнi великих iнститутiв – Амосова, Шалiмова, iнституту серця. На сьогоднi наш рiвень досвiду i рiвень професiйної майстерностi дозволяє виконувати такi операцiї. Але, на жаль, вони потребують додаткових дослiджень. Таких, як МРТ, КТ, на жаль, в нашому закладi немає такого томографа i ми дуже хочемо, щоб вiн з’явився. Тому що дуже важливо не тiльки прооперувати, а й виходити цих пацiєнтiв. Сформована молода команда – це хлопцi, якi прийшли з iнтернатури i навчаються цьому досвiду, беручи його вiд Олександра Михайловича”.

Олександр Довгань розповiв про вартiсть операцiї.

“Частину грошей ми отримали з бюджету, так би йому було дорожче. Так йому обiйшлася операцiя 70 тисяч. Вони купували витратнi матерiали, бо недостатньо було тих коштiв, якi видiляє держава. НСЗУ видiляє на такi операцiї мiзер. Воно може покриває зарплату спiвробiтникiв, а може i не покриває”.

Чому пацiєнт купував лiки за власнi грошi, речниця Нацiональної служби здоров’я Христина Петрик пояснила так.

“За пакетом хiрургiчних операцiй НСЗУ оплачує за загальним тарифом. Що це означає: заклад отримує суму кожного мiсяця, незалежно вiд того, скiлькох пацiєнтiв пролiкує. I ця сума, майже 4900 гривень. Плюс туди застосовуються коефiцiєнти, в залежностi вiд складностi операцiї. За цим пакетом пацiєнт отримує безоплатно i хiрургiчне втручання, аналiзи, пiсляоперацiйний догляд медсестринський, лiки з нацперелiку, медвироби. лiки, якi держава закуповує централiзовано за рахунок бюджету i спрямовує в регiони у кожний медзаклад”.

Обласний кардiоцентр Кiровоградської областi у цьому роцi уклав договiр з НСЗУ на 7 пакетiв послуг.

Загальна сума – 20 мiльйонiв 300 тисяч на 9 мiсяцiв цього року. Ця сума розраховується з тих даних, скiльки пацiєнтiв пролiкували у минулому роцi, скiльки послуг надали i яку iнформацiю внесли в електронну систему охорони здоров’я.

Олександра Вiтвiцького готують до виписки.

“Пiсля реабiлiтацiї хотiлося б створити сiм’ю, працювати, так, як звичайнi сiм’ї”.

“Єдине обмеження – те, що вiн буде приймати антикоагулянти. Це лiки, якi попереджують утворення тромбiв на механiчному клапанi. I контролювати аналiзи. Оберiгатись, щоб не було травм”, – сказав лiкар.

В разi потреби, планує такi операцiї в кардiоцентрi i далi.

У Кiровоградському кардiологiчному центрi вперше прооперували пацiєнта з аневризмою аорти
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований