11 липня 2020, субота

У Кропивницькому 18-річні містяни скаржаться, що їх не внесли до державного реєстру виборців (ФОТО)

До спостерігачів ОПОРИ звернулися батьки 18-річних кропивничан, яких не внесли у державний реєстр виборців. Люди обурені, адже діти навчаються у Києві, щоб їх внесли у реєстр потрібно спеціально приїздити у Кропивницький.

Повідомляє ОПОРА, інформує Златопіль.

Відразу з автобуса потрапив у чергу в Державний реєстр виборців 18-річний Федір Кудрін. Хлопець спеціально приїхав в обласний центр, аби голосувати на виборах Президента України.

“У вересні синові виповнилося 18 років. Зараз він навчається у Києві, але зареєстрований у Кропивницькому. За два тижні ми побачили, що його немає в реєстрі виборців. Однак, не могли звернутися раніше, оскільки потрібно було, аби Федір особисто подав заяву та документи в Державний реєстр виборців за місцем реєстрації. Виходить, що він має відлучитися від навчання і приїхати здати документи. Фактично через чиюсь безвідповідальність його не внесли до списку  і хлопець мусив 5 годин їхати лише в один бік, витратити 500 гривень на дорогу.  Натомість посадовці у державному реєстрі виборців  працюють цілий рік”, – розповіла  Вікторія Кудріна.

А син Олени Рєзніченко не зміг приїхати у Кропивницького і на цих виборах не голосуватиме. 

“Мій син перевірив себе у реєстрі виборців у Києві, хотів змінити місце голосування. Але виявилося, що його немає у списку. І він може написати відповідну заяву за місцем реєстрації, тобто у Кропивницькому. На сьогодні Богдан не встигне приїхати у Кропивницький і буде позбавлений свого конституційного права голосувати і це дуже неприємно. І я бачу в черзі чимало людей 18-річного віку, які позбавлені свого права здійснювати вплив на життя країни”, – зазначила Олена Рєзніченко. 

Жінки стверджують, що половину колишніх однокласників не внесли у державний реєстр виборців. Вони викликали працівників поліції і написали заяву до правоохоронних органів.

“Відповідно до закону «Про державний реєстр виборців» кожного місяця до 5 числа нам подаються дані людей, які зареєструвалися, зняті з реєстрації, змінили прізвища, список осіб, яким виповнилося 18 років. Паспортний стіл подає інформацію про зміну прізвища людини, а орган відділ реєстрації виконавчого комітету міськради подає нам дані про реєстрацію, зняття з реєстрації, а також 18-річних осіб. Якщо виборця немає у списку, значить не подали документи, ми самостійно не включаємо людей у реєстр. Якщо ж виборець звернувсядо нас з заявою та відповідними документами, лише тоді можем внести зміни у реєстр виборців”, – підкреслила начальник відділу ведення державного реєстру виборців виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради Ольга Луцька.

 Дерслужбовиця також зазначила, що немає факту масового невнесення до списків 18-річних кропивничан.

“Ця ситуація спричинена кількома фактами. У тому числі до початку виборчої кампанії відділі реєстру практична не розповсюджували інформацію про потребу перевірки своїх даних ДРВ. А 21-25 березня в установах міста Кропивницького  були великі черги охочих змінити місце голосування чи внести інформацію у реєстр виборців. Хоча фактично  цю процедуру можна пройти ще задовго до виборів”, –  зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому під ризиком забудови опинилася територія дитячого садка

У Кропивницькому 18-річні містяни скаржаться, що їх не внесли до державного реєстру виборців (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований