14 серпня 2020, п’ятниця

У Кропивницькому через карантин люди лишилися без житла і грошей (ВІДЕО)

Понад 250 тисяч безробітних зареєстрували за час карантину в Державній службі зайнятості. Лише на Кіровоградщині з 17 березня статус безробітного отримали більше десяти тисяч людей, інформує Златопіль.

Це майже вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року. А дехто через COVID-19 залишився і без даху над головою. Їхні історії – далі у сюжеті.

У пошуках роботи в Кропивницький Ольга приїхала із району. Влаштувалася продавчинею, винайняла кімнату в гуртожитку. Втім, через банальну застуду залишилася без житла:

“В мене була температура вище 37-ми. Така температура, що не пускають в гуртожиток під час карантину. Мені не було де ночувати, бо в гуртожиток не пускали, і от мене привезли сюди”.

Дмитро в обласному центрі працював різноробочим, але на початку карантину його звільнили:

“Знімаю житло, житло ж потрібно оплачувати і за щось їсти теж потрібно. Залишитися в даний час без роботи – це дуже страшно”.

Нині якщо і вдається знайти роботу – то тимчасову, – розповідає кропивничанин Олексій:

“Зараз через епідемію мало кому довіряють, особливо нікого й не беруть. Як би, своїх людей вистачає”.

Сьогодні людям навіть важче, ніж на початку карантину, – коментує керівник будинку для нужденних Володимир Лєбєдєв. Заощадження вичерпалися, а нових надходжень немає.

“Мабуть, 40% людей втратили роботу, дуже багато дзвінків постійно. Після карантину люди почали цінувати те, що в них є. Раніше жалілися на свою роботу, а зараз готові на будь-яку”, – каже керівник “Дому милосердя”.

У будинку для нужденних зараз немає вільних місць. Сплять люди навіть на матрацах просто на подвір’ї.

“В нас там раніше ну два-три прийде, місць вистачало. А це взагалі аншлаг – немає людям ні роботи, ні де проживати, виганяють з квартир. Не платиш за квартиру, все – йди, живи, де хочеш, хоч і на вулиці”, – розповідає волонтерка Людмила.

З початку карантину статус безробітного в регіоні отримали понад 10 тисяч людей, – коментують в обласному центрі зайнятості. Це майже вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року.

“Такого великого напливу станом на зараз немає. Але, дійсно, в період з 12 березня, якщо дивитися статистику, то майже на 10 тисяч більше було зареєстровано в центрах зайнятості людей, ніж в аналогічний період минулого року”, – говорить заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян і додає, що як і раніше надають послуги громадянам, але наразі – дистанційно.

На облік безробітних стають навіть люди, які звільнилися з офіційної роботи 5-6 років тому. У центрі зайнятості припускають – це заробітчани, які через карантин повернулися на батьківщину.

Текст: Лілія КОЧЕРГА,

відео: Григорій ЗУБ

У Кропивницькому через карантин люди лишилися без житла і грошей (ВІДЕО)
4 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований