06 червня 2020, субота

У Кропивницькому готовність до виборів кількох ДВК вражає своїми умовами (ФОТО)

У територіальному виборчому окрузі № 99 дві дільниці знаходяться у приміщеннях, де недотримані параметри та санітарні умови і немає відповідної оргтехніи. 

Про це повідомляє ОПОРА, інформує Златопіль.

25 березня секретар міської ради Андрій Табалов повідомив, що на усіх виборчих дільницях у Кропивницькому забезпечені технічні умови роботи дільничних комісій і вони готові прийняти виборців у день голосування 31 березня. Про це йдеться на сайті міськради.

«У Кропивницькому було дві надзвичайно проблемних дільниці. Обидві розташовані у будівлях не комунальної власності: за адресою по вулиці Варшавській, 91-а, де розташована філія ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 1» та по вулиці Мінській, 151, приміщення якої належить Кропивницькій міській державній лікарні ветеринарної медицини. Наполегливість робочої групи, створеної при міській раді, листи за підписом міського голови до керівництва установ принесли свій результат: ставлення до процесів технічного забезпечення виборів на цих дільницях змінилося і вони працюють», – зазначив Табалов.

За словами секретаря міськради, усі 123 виборчі дільниці у Кропивницькому готові до проведення виборів Президента України, а якщо десь і виникає якесь технічне питання, то воно оперативно вирішується відповідальними працівниками виконавчих органів.

Однак спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що на ДВК № 350821 та № 350814 в обласному центрі  відсутні вода, туалети, опалення, оргтехніка та засоби зв’язку. Так, заступник голови ДВК № 350821 («Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №1») Наталія Ткаченко розповіла, що у приміщення не опалюється, середня температура тепла 8 градусів, немає води та туалету.

 «Ми зверталися в ОВК, штаб політичної сили. Знають про наші проблеми і в міськраді. Через необлаштованість приміщення уже відмовилися двоє  голів, а також члени дільничної комісії», – підкреслила Наталія Ткаченко.

Ще дільниця № 350814, яка не відповідає передбаченим санітарним нормам, знаходиться у приміщенні Кропивницької міської державної лікарні ветеринарної медицини.

 «Які комп’ютери, принтери? Нині у приміщенні немає столів, води, туалету. Ми самі вішали штори, підклеювали шпалери.  Приміщення розміром 35 квадратних метрів і ми вирішили встановити тільки три кабінки, хоча це і велика дільниця. Сейф не працює, немає замків», – зазначила член ДВК Євгенія Синюхіна.

Жінка говорить, що на дільниці також немає телефонного зв’язку та інтернету. І додала, що комісія не могла уточнити списки виборців, бо немає комп’ютера, аби їх внести та роздрукувати.

«Ми були на цих дільницях 20 та 26 березня, вони знаходяться у незадовільному стані. Низька температура, відсутні санітарні умови – членам ДВК пропонують приносити з собою баклажки з водою в день виборів.  До того ж, дільниця № 350814 розташована прямо в будівлі  діючої ветеринрної лікарні і з одного в інше приміщення потрібно переходити через приймальню. На цій дільниці через малу площу кімнати для голосування встановлюють удвічі менше виборчих кабінок, що може спричинити черги виборців. Також порушенням законодавства є зберігання виборчої документації не у сейфі ДВК, а в кабінеті головного лікаря», – підкреслила  координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

І додала, що виділенні приміщення під розміщення цих двох ДВК не відповідають постанові ЦВК №31 від 4.03. 2014 р. «Про вимоги до приміщень окружних і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та приміщень для голосування, норми забезпечення виборчих комісій з виборів Президента України транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, види послуг, які виборчі комісії можуть закуповувати за рахунок коштів Державного бюджету України».

Нагадаємо, що згідно з ч.1. ст. 39 Закону України «Про вибори Президента» органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень: надавати їм необхідні приміщення відповідно до нормативів, що встановлюються цим Законом та прийнятими відповідно до нього актами Центральної виборчої комісії, у виняткових випадках для забезпечення належної організації роботи окружних виборчих комісій, за поданням голів обласних державних адміністрацій, приміщення для цих виборчих комісій можуть надаватися поза межами відповідного територіального виборчого округу; забезпечувати їх охорону, а також охорону виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації; надавати згідно із встановленими Центральною виборчою комісією нормами транспортні засоби, засоби зв’язку, обладнання, інвентар, оргтехніку, що підлягають поверненню після припинення повноважень виборчих комісій.

 

У Кропивницькому готовність до виборів кількох ДВК вражає своїми умовами (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований