22 вересня 2020, вівторок

У Кропивницькому хворого на туберкульоз пiдтримали, коли вiн хотiв здатися

У проєкт “Пiдтримка зусиль у протидiї туберкульозу в Українi”, який фiнансується Агентством США з мiжнародного розвитку (USAID), впроваджується РАТН та втiлюється БО “100 вiдсоткiв життя. Кропивницький”, 34-рiчний Давид з Кропивницького району  потрапив у серпнi, iнформує Златопiль.

Давид – колишнiй наркозалежний, знаходиться на програмi замiсної пiдтримувальної терапiї. Кожен день для нього був випробуванням. Оскiльки за отриманням препаратiв замiсної терапiї чоловiк поспiшав на автобус, тому пропускав вживання протитуберкульозних препаратiв уранцi. А потiм ввечерi випивав двi дози, чого робити лiкарi не радять, адже йде велике навантаження на серце.

– Давид до нас  потрапив, маючи мультирезистентний туберкульоз. До цього протягом року  лiкував чутливий туберкульоз. Але лiкування з певних причин вiн не отримував, тому чутливий туберкульоз перейшов у мультирезистентний. Лiкування туберкульозу ускладнювалося ще й тим, що чоловiк себе погано почував через слабкiсть, адже багато зусиль витрачав на дорогу iз села в мiсто, щоб отримати препарати ЗПТ. Йому потрiбно було щодня їхати в мiсто для отримання терапiї, навiть, у вихiднi, – розповiдає соцiальна працiвниця Давида – Анна Шевченко про боротьбу з хворобою свого клiєнта.

Залишити наодинцi Давида соцiальна працiвниця не могла, тому залучила всiх можливих фахiвцiв, щоб полегшити самопочуття клiєнту. Найперше треба було вирiшити питання з доставкою препаратiв замiсної пiдтримувальної терапiї для клiєнта додому, щоб не погiршилося лiкування туберкульозу.

– Я звернулася до лiкаря Кiровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Оксани Цапик, яка пояснила моєму клiєнту, що пропускати вживання протитуберкульозних препаратiв, а потiм вживати двi дози за один прийом дуже небезпечно для його здоров’я. Давид її почув, пообiцяв приймати лiки вчасно. Проте як бути iз препаратами ЗПТ, прийом яких теж не можна було пропускати чоловiку? Я задiяла керiвника напрямку замiсної пiдтримувальної терапiї благодiйної органiзацiї “100 вiдсоткiв життя. Кропивницький” Максима Горюнова, який пояснив, що необхiдно взяти довiдку про стан здоров’я хворого, звернутися до лiкарiв Кiровоградського обласного наркологiчного диспансеру, тодi препарати замiсної пiдтримувальної терапiї можуть видаватися на 10 днiв. Ми прислухалися до рекомендацiй фахiвця. Наразi Давид отримує замiсну пiдтримувальну терапiю безперебiйно, за графiком п’є протитуберкульознi препарати. Наша мета – пiдтримати хворих на стiйкий до лiкiв туберкульоз. I ми в даному випадку зробили все можливе, щоб наблизити лiкування туберкульозу до завершення, – каже Анна Шевченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому психологиня стала перукаркою

Семененко Вiкторiя

У Кропивницькому хворого на туберкульоз пiдтримали, коли вiн хотiв здатися
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований