Студентам Донецького державного університету внутрішніх справ, що наразі релокований у Кропивницькому, показали документальну стрічку “ZЛO”.
Актова зала вишу зібрала 170 студентів та курсантів з різних курсів, щоб переглянути стрічку про злочини росії, інформує Златопіль.
Нагадаємо, 1-го листопада фільм “ZLO” показали на 50-ти локаціях 34-х країн світу, встановивши світовий рекорд. Захід був організований за підтримки Міжнародного штабу допомоги українцям та Громадської спілки “Світове українство”.
Документальний фільм “ZLO” режисерки Олени Мошинської і продюсерки Лариси Дахно створений на основі рідкісних архівних матеріалів, історичних фактів і свідчень очевидців.
Майбутні правоохоронці, як цільова аудиторія, були обрані не випадково.
“На початку повномасштабної війни перший удар взяли на себе вашi дорослі колеги. Багато страшних викликів довелося пережити їм тоді. І зараз, багато правоохоронців боронять нашу країну на всіх найгарячіших напрямках. У фiльмi ви на власні очі побачите, як виганяли ворога поліцейські на Київщинi”, – звернулася до глядачів регіональна координаторка МШДУ та ініціаторка показу фільму в Кропивницькому, Марія Чорна.
Перед показом до студентів онлайн звернулася режисерка фільму Олена Мошинська та розповіла про стрічку, робота над якою тривала два роки. Були зібрані унікальні відео матеріали, історичні архівні, документи, старовинні мапи, свідчення очевидців і експертів різних епох і різних часів. Інтерв’ю з істориками, політиками, політологами, філософами. Проведені зйомки окупованих і деокупованих міст і селищ…
“Це найважча моя робота. Рiшення робити фiльм було спонтанним. Коли ми бачили Бучу та iншi мiста, то вирішили з лікаркою Ларисою Дахно, яка оперує людей з понівеченими обличчями, вiдкрити свiй фронт. Лариса – головна героїня фiльму i через призму її вiдчуттiв ми намагалися донести, що вiдбувається в душi кожного українця. Наразі я маю вже багато вiдгукiв i усвiдомила, що фiльм важливий не лише для iноземцiв, а й для українцiв. Ми бачимо всi звiрства, переживаємо їх, вiйна прийшла в кожну родину, але ми не знаємо свою iсторiю, а це може стати причиною провалу. Адже сьогодні росiя не просто вкрала наше iм’я, культуру та iсторiю, вона намагається бути нами, а нас хоче знищити”, – розповіла режисерка Олена Мошинська.
Радниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, засновниця міжнародного глянцю Business Woman, президентка Business Woman Club та голова МШДУ Ганна Крисюк розповіла, що фільм в першу чергу створювали для іноземців.
“Ми маємо дуже великий спротив за кордоном. Там майже неможливо почути правду про Україну, тільки від наших переселенців. Росія дуже активно фінансує медіа, які говорять про Україну в негативному ключі, тільки те, що її дискредитує”.
І цей фільм має на меті не лише донести за кордон справжню ситуацію, але й розкрити людям очі на справжню історію і звірства росії в усі часи її існування.