15 липня 2020, середа

У Кропивницькому масово вирубують дерева (ФОТО)

16 березня жителі вулиці Куропятникова поскаржились на те, що вже другий тиждень поспіль, на прилеглих ділянках вирубують зелені насадження, нібито під спорудження житлового будинку.

Про це повідомляє Трибуна, інформує Златопіль.

 «Два роки тому, ялинки чимось підлили і вони почали всихати. Тепер їх вирубують, на підставі того, що надали дозвіл для будівництва. На якій підставі його надали, адже тут десятки років ростуть дерева, це паркова зона. Чим будуть дихати наші діти», – висловлює обурення місцева мешканка Зоя Василівна.

Власниця земельної ділянки, на якій здійснюється вирубка дерев, Вікторія Созонова, у свою чергу, зазначає наступне:

 «У вересні 2018 року мені дали дозвіл для будівництва. До цього часу ці ялинки висохли. В документах написано зі збереженням першої лінії насаджень. Ми її залишили неушкожденою. Люди постійно перешкоджають будівництву, викликаючи поліцію, та слідчих».

Містяни зверталися по допомогу до місцевої спецінспекції та поліції, але, як виявилося, навіть ті не  можуть дієво посприяти вирішенню ситуації: елементарно не вистачає повноважень.

Начальник спецінспекції Андрій Максюта розповідає:

 «Так, ми вбачаємо тут порушення. Однозначно буде складено адміністративний протокол. Адже за нормами дотримання благоустрою в місті, власник земельної ділянки повинен зберегти лісові насадження або сплатити відновлювальну вартість даних зелених насаджень до бюджету».

Ймовірно, цього зроблено не було. А відтак, місцеві посадовці зобов’язані задокументувати відповідні факти порушення, а вже потім екологічна інспекція дослідить порушення (або навпаки) по кожному зеленому насадженню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очільник Кропивницького стурбований щотижневими сутичками на “пантерах”

Начальник спецінспекції Андрій Максюта також зазначає, що згідго законодавства, отримавши рішення від міської влади, державний акт на земельну ділянку власники землі мали сплатити за питому вартість дерев кошти до міського бюджету.

У Кропивницькому масово вирубують дерева (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований