02 липня 2020, четвер

У Кропивницькому медвиші почнуть звірювати договори студентів

Сьогодні, 6 березня, відбулася прес-конференція, за участі народного депутата України Костянтина Яриніча з приводу конфліктної ситуації, яка склалася у Донецькому медвиші.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Основною причиною конфлікту нардеп назвав шахрайські дії агенції, що зобов’язана була провести оплату за навчання студентів-іноземців у повному обсязі, а також уникання відповідальності, з перекладанням її на студентів, які не в змозі самі довести свою непричетність.

Уся заборгованість має бути погашеною до 15 березня, в іншому ж разі справа, буде розглядатися у суді.

З 9 березня почнеться проведення вже другого аудиту, у якому будуть звірювати кошти, що були оплачені студентами ДНМУ. Проведення звірки відбуватиметься за участі усіх трьох сторін.

Наразі серед студентів медичного університету близько 850-ти іноземців, і факт відрахування такої кількості студентів означатиме закриття самого університету. А це приведе до нестачі лікарського персоналу, та меншого надходження коштів до державного бюджету. На даний момент 10% фінансування університету надходить від держави, а все інше від іноземних студентів.

Існування ДНМУ у Кропивницькому, дає поштовх до розвитку не лише студентства, а і частково  розвитку туризму нашого міста.

«Всі іноземні студенти навчаються тут, в Кропивницькому, і лише невелика частина навчається у Краматорську і Маріуполі, і тому ми не тільки навчаємо лікарів, але і робимо більш живим наше місто», зазначив депутат.

Депутат також підкреслив, що колишній ректор відвідував філію університету у Кропивницькому лише 3-4 рази, тому таке керівництво, є неприпустимим.

Велике здивування у нардепа викликав факт, що більшість студентів не знали як саме виглядають їхні контракти, бо як виявилось, студентам досить погано роз’яснювали умови договору і не видавали другу копію договору на руки.

Одним з найочевидніших рішень, є подальше укладання договору про освітні послуги у двосторонньому форматі, між студентом та університетом, не залучуючи третю сторону.

Проте за студентом буде збережене право укладання і трьохстороннього договору, стосовно питань, розселення та перебування  на території України.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Кропивницький: у Донецькому медвиші призначили виконуючого обов’язки декана (ФОТО)

А першою перемогою у цій справі, можна вважати скасування наказів про відрахування 850 студентів-іноземців з вишу.

У Кропивницькому медвиші почнуть звірювати договори студентів
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований