08 липня 2020, середа

У Кропивницькому мешканцi багатоповерхiвок платять за вивезення чужого смiття

Обґрунтованостi тарифiв на вивiз смiття у Кропивницькому була присвячена прес-конференцiя голови ГО “Асоцiацiя Полiтичних Наук”, журналiста-розслiдувача Дмитра Сiнченка та голови ОСББ “Лiнiя 10-59” Дмитра Фоменка у середу, 12 грудня.

Про це повiдомляє прес-служба органiзацiї, iнформує Златопiль.

У травнi 2017 року ТОВ “Екостайл” замовило розрахунки норм на вивезення побутових вiдходiв Науково-дослiдному та конструкторсько-технологiчному iнституту мiського господарства. Вони лягли в основу формування вiдповiдних тарифiв.

На переконання голови ОСББ “Лiнiя 10-59” Дмитра Фоменка, розрахунки не вiдповiдають правилам визначення норм, встановленим Мiнiстерством регiонального розвитку (методицi проведення вимiрювання, розробцi маршруту, вибору будинкiв тощо). Зокрема, порушення стосуються визначення норм для багатоквартирних будинкiв, але в той же час впливають на всiх споживачiв.

За його словами, правилами встановлено, що для визначення норм обираються будинки, в яких не розмiщенi установи, пiдприємства та органiзацiї, щоб розрахувати саме об’єми вiдходiв, якi утворюють побутовi користувачi.

Iнститут у своїй роботi порушив правила – включив у дослiдження будинки, в яких розташованi установи i органiзацiї. А вони теж “продукують” смiття, користуючись при цьому контейнерами i майданчиками, “приписаними” до житлових будинкiв.

У результатi норми збiльшилися, i за чуже смiття платитимуть люди, що мешкають у багатоквартирних будинках.

“Невеличке пiдняття норми призведе до того, що багатомiльйоннi ґешефти будуть у компанiї”, – заявив голова ОСББ “Лiнiя 10-59”, додавши, що тариф таким чином виросте на 15%.

“Загалом по Українi йде тенденцiя до зменшення кiлькостi побутових вiдходiв, а в Кропивницькому чомусь тенденцiя зворотна”, – сказав голова ГО “Асоцiацiя Полiтичних Наук” Дмитро Сiнченко.

Пiсля виявлення невiдповiдностей активiсти-дослiдники пiдготували позов до суду. Наразi справа перебуває в судовому розглядi. Наступне засiдання окружного адмiнсуду вiдбудеться за два тижнi.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi прокуратура виявила незаконне користування державним майном

За словами представника “Екостайлу”, який був присутнiй на прес-конференцiї, визначення норм надання послуг з вивезення твердих побутових вiдходiв здiйснювали у вiдповiдностi до методики, яка затверджена наказом Мiнрегiону. Розрахунки робив вищевказаний iнститут, а потiм їх розглянули на виконкомi мiськради i прийняли рiшення.

“Жодних порушень як з нашого боку, так i з боку мiської влади, iнституту ми не вбачаємо”, – заявив представник “Екостайлу”.

У Кропивницькому мешканцi багатоповерхiвок платять за вивезення чужого смiття
1 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований