12 листопада 2019, вівторок

Про стан газотранспортної системи України розповів народний депутат у Кропивницькому

З 1 грудня цього року спливає термін угоди, за якою Україна щорічно отримувала 3,2 міліарди доларів, за транзит щонайменше 110 міліардів кубічних метрів газу з Росії.

Про це під час прес-конференції зазначив народний депутат Сергій Соболєв, інформує Златопіль.

У випадку якби російский «Газпром» транзитував менше, все одно оплата була б здійснена, як за 110 міліардів кубічних.

“Угода діє тому, що ніхто не може її скасувати, і це підтверджує Стокгольмський арбітраж. Тому Україна зацікавлена в отримані 3,2 міліардів доларів щорічно за транзит газу з Росії.”

З першого січня 2020 року Україна не має ніяких газових контрактів та транзитних угод.

Тому майбутня влада не може допустити, аби транзит газу відбувався через новозбудовані шляхи в обхід України.

“Ключовою проблемою після старту функціонування Південого потоку – 2 та Північного потоку – 2, є розуміння, що це не ще один шлях, а це альтернатива, яка надасть можливість безпосередньому російському впливу на країни, що зацікавлені у постачанні газу.

Як Німеччина так і Туреччина можуть опинитись у пастці газових контрактів з Росією, адже компанії, що приймають участь у будівництві цих потоків, підпадають під санкції США, і можуть бути відрізані від технологій та позбавлені ліцензій”.

Депутат наголосив, що на проведенні співбесіди з понад 20-ма провідними газовими компаніями, для збереження транзиту газу через Україну та забезпечені закупки газу не на західному кордоні, а на східному і пропонуванні набагато вигідніших умов транзиту, ніж на Північному потоці 2, або Південому потоці.

Про стан газотранспортної системи України розповів народний депутат у Кропивницькому
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований