30 червня 2024, неділя

У Кропивницькому обговорили захист прав людини, в умовах воєнного стану

Форум на тему «Захист прав людини в умовах воєнного стану у Кіровоградській області: виклики та перспективи» відбувся у Кропивницькому сьогодні, 17 червня.

Про це повідомляє обласна рада, інформує Златопіль.

Участь у ньому взяли перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, заступниця начальника ОВА Катерина Колтунова, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Кіровоградській області Галина Лугова, очільники департаментів та управлінь військової адміністрації, представники прокуратури, ТЦК та СП, відомі в регіоні адвокати та громадські активісти.

Мета заходу – пошук механізмів подолання викликів щодо порушень прав людини і громадянина на Кіровоградщині та перспективи дотримання прав і свобод. Організатори форуму очікують, що його результатом стане налагодження взаємодії та напрацювання спільних алгоритмів співпраці між органами державної влади, громадськими та релігійними організаціями, благодійними фондами, правозахисниками в напрямку роботи щодо захисту прав і свобод в період воєнного стану, захисту прав дітей, військових та інших конституційних прав людини і громадянина.

 

На думку першого заступника голови обласної ради Юрія Семенюка, захист прав громадян є одним із найважливіших завдань місцевої влади. У цьому контексті ключову роль грають інноваційні методи. В першу чергу йдеться про впровадження електронних сервісів.

«Важливою складовою успішного захисту прав громадян є забезпечення доступу до інформації та консультацій, – наголосив посадовець. – У воєнний час, коли ситуація може змінюватися дуже швидко, громадяни повинні мати можливість отримати необхідну інформацію та поради щодо захисту своїх прав. Це може бути забезпечено за допомогою онлайн-платформ для консультацій, телефонних ліній підтримки та інших каналів зв’язку».

За його словами, яскравим прикладом вірності цієї тези є робота Знам’янської громади, де успішно реалізовані кілька інноваційних проєктів, зокрема – додаток у телефоні «Смартмісто». Після 24 лютого 2024 року застосунок став рятівним колом, життєво необхідним для місцевих жителів та гостей міста. На тридцятитисячну громаду було встановлено додаток у понад 11 тисяч мешканців, тобто практично у кожній родині. Особливо корисним застосунок став для вимушених переселенців.

Юрій Семенюк також навів приклад Новоукраїнської міської ради, яка однією з перших у регіоні спільно з громадськими і міжнародними експертами та громадськими активістами вдосконалила свій Статут і Регламент, розробила та затвердила Стратегію розвитку для забезпечення прозорості та підзвітності роботи органів місцевого самоврядування, надання якісних адміністративних послуг, дотримання гендерних принципів діяльності.

В Онуфріївській територіальній громаді за ініціативи селищного голови Віталія Берези активно впроваджується проєкт «Безпечна громада». Зокрема, відкрито дві нові поліцейські станції в селищі Павлиш та в селі Деріївка. На двох автотрасах національного та державного значення, які проходять територією громади, за кошти селищного бюджету встановлено відеоспостереження для контролю руху автотранспорту. Це допомагає протидіяти злочинності, оперативно реагувати на правопорушення, спрямовувати частину коштів від штрафів на заходи з забезпечення безпечного середовища.

У відділі освіти селищної ради введено посаду дитячого омбудсмена — спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі, який разом з освітянами, фахівцями ДСНС, працівниками поліції та представниками громадськості працює з школярами в напрямку захисту прав дитини, протидії булінгу тощо. Триває реконструкція колишнього кінотеатру «Мрія» під спортивно-оздоровчий комплекс, де ветерани, члени родин військових та загиблих захисників, внутрішньо переміщені особи матимуть можливість безкоштовно отримати належні їм, гарантовані послуги реабілітації та оздоровлення. Будівельні роботи за проєктом виконані на 70 відсотків.

У Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї – провідному науково-методичному центрі області, що охоплює своєю діяльністю 29 юридичних осіб та понад 100 музеїв – запрацював власний науково-дослідний підрозділ. Музейний заклад отримав нові можливості у ґрунтовних дослідженнях актуальних питань історії регіону, вивчення його маловідомих сторінок. Як результат, Центром видано декілька сучасних наукових видань.

Сучасні інноваційні підходи в роботі закладу спрямовані на збереження історичної та культурної спадщини для майбутніх поколінь, особливо це актуально в умовах зовнішньої агресії, коли значну кількість безцінних музейних колекцій на території України було безповоротно знищено або розграбовано російськими окупантами.

«Отже, інноваційні методи в місцевому самоврядуванні Кіровоградщини можуть стати і стають потужним інструментом для захисту прав громадян у сучасних реаліях, – констатував перший заступник голови облради Юрій Семенюк. – Вони дозволяють зробити владу більш прозорою, ефективною та відкритою перед потребами своїх громадян. Інноваційні методи в місцевому самоврядуванні можуть суттєво допомогти в забезпеченні такого ефективного та відповідального захисту».

У Кропивницькому обговорили захист прав людини, в умовах воєнного стану
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований