08 серпня 2020, субота

У Кропивницькому презентували книгу прози молодої письменниці (ФОТО)

У Кропивницькому відбулася презентація книги прози вчительки НВО І-ІІІ ступенів №1 Наталії Смирнової, “Лузер”,  інформує Златопіль.

Вчора, 25 лютого, в приміщенні Центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка відбулася творча зустріч шанувальників художнього слова з автором презентованої  книжки.

До книги увійшли оповідання переможниці  Міжнародного мультимистецького конкурсу “Молода КороНація” -2019 у номінації “Оповідання для середнього шкільного віку”, а також сценарій, створений за повістю “Діти, чари, вовкулаки”, який став переможцем Міжнародного мультимистецького конкурсу “Молода КороНація» -2018” у номінації “Кращий кіносценарій”.

Творчу зустріч  із молодою письменницею відкрила бібліотекар  МЦБС м. Кропивницького Олена Федоренко, а з перемогою в конкурсі її вітали представники міської влади, колеги, бібліотечні працівники  та учні, яких вона, вчитель-словесник, навчає в школі.

Зокрема, начальник управління культури і туризму міської ради  Анна Назарець повідомила, що  презентовану книжку видано у рамках програми розвитку культури і туризму міської ради м. Кропивницького за сприяння міського голови Андрія Райковича. 

До слова, трохи раніше дипломанткою  конкурсу “Коронація слова” стала кропивничанка Ольга Мігель.    

З перемогою у конкурсі Наталю Смирнову привітав  гарним напутнім словом заслужений художник України Андрій Надєждін, який  виготовив чудову обкладинку для цього  літературно-художнього видання. За його словами, “прочитав книгу, наче кіно подивився – на одному подиху”. А ще її вітали колеги,  а також вдячні учні 7-8 класів  НВО І-ІІІ ступенів № 1 Тетяна Тупович, Катя Бершадська, Софія Пундян  та Поліна Коваль.

У своєму виступі Наталія Смирнова розповіла про творчий шлях та роботу над книгою, у якій розкриває, зокрема, в оповіданні “Лузер”,  секрети  спілкування  з друзями – однолітками, не приховуючи свого внутрішнього “я”, шляху  до успіху, розв’язує разом із головним героєм оповідання проблемне питання його першого почуття любові до дівчини, яка залишає його поза своєї уваги.  І тоді він переконується у тому, чи дійсно він той самий лузер або невдаха, яким себе вважає?

А ось повість  “Діти, чари, вовкулаки”, написана для дітей середнього шкільного віку в жанрі фентезі. У  ній йдеться про кохання дружбу, магію, боротьбу добра і зла, а також про мольфарів, відьм та характерників. Повість  читати легко, написана  вона гарною  й соковитою українською мовою, тримає юного читача в напрузі. Адже авторка ставить перед ним питання про те, щоб вони зробили, якби до рук потрапила легендарна квітка папороті, здатна здійснити найпотаємніші дитячі думки та мрії ? Попросити щось для себе, чи рятувати світ від чорного мольфара? 

Слухав я розповідь Наталії Смирнової –  і пригадав роздуми про прочитану книгу семикласниці НВО І-ІІІ ступенів “Мрія”, моєї вихованки  гуртка “Основи журналістики”, Степаниди Лаврусенко:

“Хоча оповідання та повість спрямовані на підліткову аудиторію, розкриваючи такі важливі теми як кохання та дружба, вони будуть цікаві й дорослим. Діти, яких супроводжують пригоди у творах Наталії досить звичайні, але як каже сама Наталія, мають незвичайні здібності. Письменниця вірить, що диво – люди існують не лише у її творах, вони набагато ближче, ніж нам здається. Але поки ми їх не зустріли, чому б не познайомитися з ними у книзі “Лузер”?

Наприкінці  творчої зустрічі та щирих численних побажань й далі торувати шлях у велику українську літературу,  відбулося дарування книг  Наталією Смирновою  всім охочим, а потім традиційне фотографування з тими, хто першими прочитав  книжку –   її учнями.

Довідка:

За визначенням засновників проєкту Тетяни та Юрія Логушів, Міжнародний літературний конкурс романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей “Коронація слова” заснований за підтримки бренду українського шоколаду “Корона”.  Головною метою проєкту є сприяння розвитку нової української культури,  пошук нових імен, видання найкращих романів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно і театру, і,  як наслідок – наповнення  українського ринку повнокровною конкурентноспроможною літературою, а кіно й театру – якісними  українськими фільмами й п’єсами.

                                                        Анатолій Саржевський

                                                          фото автора

У Кропивницькому презентували книгу прози молодої письменниці (ФОТО)
5 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований