28 січня 2021, четвер

У Кропивницькому проінспектували, як дотримуються карантину на ринку та в магазині (ФОТО)

Майже сім десятків протоколів на підприємців-порушників склали від початку карантину в Кропивницькому. Рейди щодо дотримання протиепідемічних вимог фахівці Держпродспоживслужби та поліція в обласному центрі проводять щодня. До чергової інспекції долучилися і наші журналісти. Як в умовах адаптивного карантину працюють підприємці в мікрорайоні “Шкільний”, читайте у наступному матеріалі.

На вході до ринку відвідувачам та працівникам міряють температуру. Тут же розмістили інформаційні листівки щодо профілактики COVID-19, антисептик та одноразові рукавички. На території ринку облаштували й місце для миття рук. Кожні три години деззасобами тут обробляють контактні поверхні. Всі без винятку – в захисних масках. Працювати в таких умовах нелегко – скаржаться підприємці.

“Цілий день маски міняєш, викидаєш, стоїш, алергія, але вибору немає. Штраф платити ніхто не хоче, працювати хочуть всі”, – каже підприємиця Анна Усік і додає – протягом дня змінює близько шести масок.

Однак, аби не заразитися коронавірусом, готова терпіти незручності, – додає жінка: “Я захищаю себе в першу чергу. В мене дитині три роки, в мене в однієї бабусі цукровий діабет, іншій – 90 років. Не захищу себе, а дитсадки не працюють. Діти куди ходять? До бабусь”.

Декого з клієнтів ринку санітарні вимоги відверто обурюють. Зауваження покупцям хоч і не часто, але робити доводиться.

“Не подобається маска, не подобається розмежування, дистанція під три метри. Це їм таке не подобається, коли ми робимо зауваження”, – коментує директорка ринку Ольга Масанська.

“Коли посилають веселими буквами і відбірно, коли нормально реагують, коли просто виходять”, – додає Анна Усік.

За дотриманням порядку слідкує поліцейський. Каже, злісним порушникам загрожує штраф.

“Ми для охорони публічного порядку і в разі його порушення складаємо адмінматеріали”, – коментує дільничний офіцер поліції ГУ НП Кіровоградщини Тарас Лебідь.

Цього разу особливих порушень перевіряючі не виявили. Проте, у Держпродспоживслужбі наголошують: це радше приємний виняток, аніж правило. На цьому ринку лише 15 торгових точок, потік людей невеликий. А значить – і за порядком слідкувати легше. Тож попри погрози влади знову закрити ринки через порушення, такі невеликі ринки, скоріше за все, працювати продовжать.

“Якщо об’єкт дотримується всіх цих вимог, то йому не буде загрожувати закриття чи призупинення тимчасово діяльності”, – говорить начальниця відділу Держпродспоживслужби Кіровоградщини Галина Сабадаш.

Дещо гірша ситуація у супермаркеті. Біля каси – черги. У торгових рядах клієнти дистанції також не дотримуються. Як пояснюють самі покупці, протиепідемічних вимог дотримуватися нелегко, особливо, коли люди масово виходять на закупи.

У цьому супермаркеті площею близько 200-х квадратних метрів одночасно можуть перебувати не більше 30 людей. Одна з головних умов – всі мають бути в захисних масках. Але і цим правилом дехто з покупців нехтує.

“Пропозиція – посилити контроль адміністрації за наявністю засобів індивідуального захисту самими покупцями”, – зазначає Галина Сабадаш.

Інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусу в магазині є, – констатують інспектори. Дезінфекцію тут проводить, засобами індивідуального захисту працівники забезпечені. Що робити у випадку виявлення хворого на COVID-19 серед персоналу, в супермаркеті знають.

“По-перше, це повна дезінфекція магазину, друге це – ізоляція персоналу, третє – тестування”, – каже керуючий магазином Олександр Демчук.

Рейди проводитимуть на території всієї Кіровоградщини. У вихідні і у святкові дні перевірки посилять.

Лілія Кочерга

У Кропивницькому проінспектували, як дотримуються карантину на ринку та в магазині (ФОТО)
1 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований