18 січня 2022, вівторок

У Кропивницькому розповіли про видатного оперного співака Йосипа Петрова (ФОТО)

Презентація віртуальної виставки «Оперний співак, актор та педагог Йосип Петров. Єлисаветградські сторінки життя», присвяченої одному з найвідоміших оперних співаків XIX століття, відбулася у головній книгозбірні Кропивницького, інформує Златопіль.

Йосип Петров першим виконав написані саме для нього Миколою Глінкою провідні партії в операх «Іван Сусанін» і «Руслан і Людмила», Пильщика в «Русалці» Даргомижського, Грозного в опері Римського-Корсакова «Псковитянка» та Варлаама в «Борисі Годунові» Мусоргського.

Йосипа Петрова називають єдиним актором, кому на святкуванні 50-річного ювілею творчої діяльності вручили золотий вінок з діамантами, на кожному з пелюстків якого була вигравірувана назва однієї зі 100 опер, виконаних співаком.

Уродженця Єлисаветграда визнали одним зі ста найвидатніших діячів  російської культури XVIII-XIX століть. Поряд з українцями Гоголем, Шевченком, але єдиним у списку співаком.

Презентація віртуальної виставки стала черговим спільним проєктом відділу мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського та музею музичної культури імені Кароля Шимановського.

За словами директора музею Олександра Полячка, на оновленому сайті музею була створена рубрика «Мала батьківщина великих музикантів», серед яких є Йосип Петров. Серед дослідників, які вивчали життя і творчість видатного музиканта були книги видатного етнографа ХІХ століття Володимира Ястребова, екземпляр якої зберігається у відділі рідкісних та цінних видань ОУНБ імені Дмитра Чижевського, та нашого сучасника Володимира Шурапова «Єлисаветградський Сусанін».

Більш детально дізнатися про видатного баса, якого називають одним з основоположників вокально-сценічної школи на теренах колишньої Російській імперії, можна на сайтах музею музичної культури імені Кароля Шимановського  http://szymanowski-museum.com.ua/uk/onlain-vystavka-yosyp-petrov та ОУНБ імені Дмитра Чижевського https://library.kr.ua/.

У Кропивницькому розповіли про видатного оперного співака Йосипа Петрова (ФОТО)
1 голос[ів]

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований