05 травня 2024, неділя

У Кропивницькому собаки допомагають лікувати хворих (ВІДЕО)

У Кіровоградському обласному шпиталі пацієнтів лікують за допомогою собак. Такий метод називається каністерапія.

Про це повідомляє Суспільне, інформує Златопіль.

Готувати собак до спілкування з пацієнтами почали місяць тому, розповідає кінологиня Вікторія Чумаченко.

“Собаки всі різні. Для каністерапії собачку потрібно виховувати до її народження, з батьків і дідусів-бабусь. А ми працюємо з тим, що в нас є, просто виховуємо собак і навчаємо деяким трюкам. Тренуємося в одному напрямку каністерапії – візитерстві – це коли ми приходимо й викликаємо у людей позитивні емоції. Наприклад, ми були у госпіталі, де в чоловіка не працювали пальці руки. Ми кладемо у руку корм і собачка своїм носиком розгинає пальці. Відбувається ще й фізкультура, бо ми працюємо з моторикою і собачка допомагає це зробити”.

Ідея залучати собак до лікування хворих виникла в голови громадської організації “Центр реабілітації “Шануємо життя” Миколи Левченка.

“У нас в кінологічному клубі є багато собак, які не підходять під статус службових. І як виявилося, вони можуть бути терапевтами. Для цього потрібно, щоб собака не мала агресії ні до людей, ні до інших собак. Це мають бути собаки-лизаки”.

Шістьох собак перед тим, як вони підуть в обласний госпіталь спілкуватись з пацієнтами, тренують.

Кропивничанка Надія Кушнірова привела свою собаку Яру породи коргі. Говорить, займається з нею загальним курсом тренування:

”Команди “Сидіти”, “Лежати”, “Стояти”. Інколи сама займається, інколи з кінологом. “По-перше, хотілося б допомогти людям, які цього потребують, а також трохи змінювати ставлення людей до собак. Щоб це було більш лояльно”.

Після години тренування собаки разом з своїми господарями пішли в обласний госпіталь.

Психологиня Оксана Бориславська розповіла: каністерапія – це та терапія, яка впливає на те, щоб підійняти настрій пацієнтів.

“Ця терапія не потребує фінансових затрат в плані медикаментів. Собака завжди дає позитивний заряд для людини і це сприяє одужанню”.

Будь-який вид психологічної реабілітації позитивно впливає на пацієнтів, якщо вона проводиться в комплексі і під наглядом фахівців, каже головний лікар шпиталю Геннадій Сябренко.

“Це не стільки лікування, а психологічна підтримка та психологічний супровід. У шпиталі створені умови, за яких не потрібно заводити собаку до лікарні. Є спортивний майданчик, є територія, де пацієнти можуть виходити та проводити час, виконуючи ту чи іншу програму реабілітації”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей Мистецтв у Кропивницькому продовжить очолювати Тетяна Ткаченко

Тривало заняття пацієнтів із собаками годину.

У Кропивницькому собаки допомагають лікувати хворих (ВІДЕО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований