15 серпня 2020, субота

У Кропивницькому стартували обласні змагання юних робототехніків (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вчора, 24 квітня,  в приміщенні КЗ “Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді” розпочалися дводенні  обласні змагання серед учнівської молоді з робототехніки.

– Наш заклад вперше проводить подібний захід з цієї платформи для юних конструкторів та програмістів ХІ століття у навчанні та здобутті ними нових знань, умінь та технічних навичок, розв’язанні робототехнічних проблем, застосуванні дітьми на практиці здобутих на заняттях знань з основ конструювання, моделювання та програмування роботів, – інформує   кореспондента сайту Златопіль голова оргкомітету, директор Центру Зінаїда Нечаєва. – Під час занять вихованці гуртків “Робототехніка” вчаться критичному мисленню, умінню працювати в команді, отримувати задоволення від участі в творчому технічному процесі, яким об’єднані всі  без винятку. У змаганнях беруть участь 24 учасники в складі восьми команд. Серед них команди: нашого закладу, Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді, гімназії нових технологій навчання Кіровоградської міської ради “SLEEP TEAM” та “ROBO LEGION”,  НВО “ЗШ-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей “Сокіл” Центр патріотичного виховання” Кіровоградської міської ради, Созонівського НВК “ЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” Кіровоградської  райдержадміністрації,  Петрівського НВО “ЗШ І-ІІІ ступенів – гімназія” Петрівського району, а також команда “Adrenalin” комунального закладу  “Добровеличківське НВО” Добровеличківського району.

 Про підготовку до змагань команди созонівських  роботототехніків  у складі  двох Олександрів – Юнга, Лизунова, Івана Борща розповідає вчитель інформатики та математики Валентина Криволапова:

– На заняттях гуртка мої шестикласники вчаться аналізувати, активно шукати шляхи розв’ язування проблемних ситуацій, розвивають творчі та конструкторські здібності, набувають комунікативних навичок, створюють свій власний світ – від автоматизованої іграшки до складання робота, беруть участь в конкурсах та змаганнях, але вперше – на рівні області. Тому дуже хвилюємося і сподіваємося на Фортуну, яка нам посміхнеться.

До нашої розмови приєднується  Олександр Лафа  – керівник гуртка “Робототехніка”  НВО “ЗШ-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей “Сокіл”, Центр патріотичного виховання” Кіровоградської міської ради:

–  У гуртку мої вихованці вчаться  працювати з ЛЕГО роботами, умінню конструктивно програмувати, розвивати логіку. Гурток відвідують учні 7-8 класів для гри роботів, а також готується нове покоління вихованців гуртка  з числа учнів других – четвертих класів. Дітям робота у гуртка подобається, а  мені цікаво працювати з ними. Більшого й бажати нічого. Звісно, хвилююся за учасників змагань – вихованців гуртка Женю Голуба, Іллю Іванова та Дмитра Бучеру. Звісно, радітиму їхній перемозі у разі виграшу.

Вчора відбулися перші старти учасників особистої першості обласних змагань робототехніки  з  наступних видів: Сумо (автономні моделі) та Робо – Кегельринг, за результатами яких якими визначено кращих з кращих. Ними стали Катерина Старенька  – представник команди  Кіровоградської гімназії нових технологій навчання “ROBO LEGION”, яка зайняла перше місце. На другому місці – вихованець гуртка КЗ “Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді “Андрій Заєць з команди   “CentrUA”, на третьому – созонівський школяр Сашко Юнг.

За результатами трьох спроб особистої першості змагань з такого цікавого виду як Робо – Кегельринг кращими були Матвій Гарбар – учасник команди “ROBO LEGION”, Кіровоградської гімназії нових технологій навчання , який посів перше місце, Назар Рябцев (Петрівське НВО “ЗШ І-ІІІ ступенів – гімназія”) та Костянтин Кушнарьов – представник команди  КЗ “КОЦНТТУМ”, які зайняли відповідно друге та третє місця.

Сьогодні до перших двох видів змагань додається ще один – Слалом – один із найцікавіших та захоплюючих. 

За результатами участі в змаганнях будуть визначені переможці, призери та активні члени команд, на яких чекають заслужені нагороди: медалі, дипломи та подяки комунального закладу “Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді”.

Додому майбутні робототехніки повернуться  не лише з нагородами, а й сповненими нових яскравих вражень від участі у цьому видовищному й незабутньому заході. 

                                                                             Анатолій Саржевський,

                                                                             фото автора

У Кропивницькому стартували обласні змагання юних робототехніків (ФОТОРЕПОРТАЖ)
1 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований