16 жовтня 2019, середа

У Кропивницькому відбулася розмова про водогін, фонтани та їхніх фундаторів (ФОТО)

12 грудня в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася зустріч педагогів та читачів із краєзнавцем Олександром Жосаном – кандидатом педагогічних наук, завідувачем кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти комунального закладу “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського”, інформує Златопіль.

 Як автор-упорядник він презентував учасникам заходу альбом – атлас, присвячений 125-річчю спорудження Єлисаветградського водогону та відкриттю першого міського фонтана.

– Унікальність цього науково-популярного видання полягає в тому, що до нього змісту  включено зібрані й систематизовані  мною документальні матеріали про історію виникнення та функціонування фонтанів у Єлисаветграді-Кіровограді-Кропивницькому починаючи з 1893 року до наших днів, – сказав у виступі Олександр Жосан. – Крім того, до альбому вміщено багато світлин із видами фонтанів як архітектурних об’єктів, а його родзинкою є узагальнюючі таблиці по кожному етапу формування  понад 80 фонтанів, з яких залишилося  лише 23 фонтани. Велика робота була проведена і по збиранню 75 джерел з розповідями про історію виникнення та найменування фонтанів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Крoпивницькoму бібліoтека відсвяткувала 40-річний ювілей (ФOТO)

Завершуючи розповідь про роботу на альбомом-атласом, Олександр Жосан подякував своїм усім  причетним до його створення та видання друком і висловив надію, що він стане в пригоді всім причетним до його створення та видання.

                                                           Анатолій Саржевський

                                                           фото автора

 

 

 

 

 

У Кропивницькому відбулася розмова про водогін, фонтани та їхніх фундаторів (ФОТО)
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований