24 січня 2022, понеділок

У Кропивницькому вiдбулося судове засiдання по Центральному скверу (ФОТО)

У Кропивницькому відбулося перше судове засідання по справі скасування договору оренди Центрального скверу між Кропивницькою міськрадою та Укрсферою. Нагадаємо, на території скверу збираються будувати Макдональдз, інформує Златопіль.

Позивачка Олена Резніченко наполягає на тому, що договір оренди слід визнати недійсним через те, що на вказаній ділянці незаконно змінили цільове призначення з ландшафтно – рекреаційної зони на ділянку під забудову. Але підстав на це не було. Адже змінити призначення може лише сесія міськради, але до сьогодні цього не відбулося.  Міська рада змін не вносила.

“На карті зонування Центральний сквер належить до рекреаційної зони, на якій не дозволяється забудови більш ніж 10% від загальної площі. А вже в земельному кадастрі ділянка виступає як “землі житлової та громадської забудови”, але міськрада не змінювала цільове призначення – це порушення. І на цій підставі не можна розробляти містобудівні документи. Тож договір є недійсним, бо укладений з порушенням законодавства. І відповідач має повернути сквер в попередній стан, стосовно зелених насаджень”.

За словами відповідача – представника Кропивницької міської ради Володимира Покаленка, план зонування та генеральний план не є документами, які визначають цільове призначення землі у сквері. І позов про визнання договору оренди недійсним є безпідставним. І позивачка не має достатньо доказів.

“Я вважаю що наша правова позиція повністю відповідає вимогам законодавства. На сьогоднішній день відсутні підстави для задоволення позову згідно тих обставин, доказів та документів, які ми надали. На позивача покладається доведення тих обставин, на які він посилається, при обґрунтуванні своїх позивних вимог. Не було надано достатньо доказів на підтвердження тої правової позиції і тих тверджень, які він зазначав. Зокрема стосовно масової вирубки зелених насаджень, яка буде здійснюватися з боку третьої особи. Більшість стверджень-суб’єктивна думка позивача, не підтверджена доказами”.

За інформацією Олени Резніченко доказів у неї більше ніж достатньо.

“В мене ціла папка документів з доказами, але я не хочу затягувати цю справу і давати підстави, розглядати її роками. Я подавала докази, щодо ключових і важливих аспектів. І суд повинен з’ясувати обставини справи та до яких законодавчих норм вони відносячться”.

Представниця третьої сторони  фірми-орендаря скверу “Укрсфера” Вікторія Малиновська зазначила, що слід розрізняти цільове і функціональне призначення ділянки. І хоча сквер за своїм цільовим призначенням дійсно належить до рекреаційної зони, в межах функціонального призначення тут можливе будівництво закладів громадського харчування, тому все законно.

Наступне засідання перенесли на 27 січня, на 14:30. І за думкою Олени Резніченко воно не буде останнім.

“Будуть досліджувати докази трьох сторін, потім будуть дебати, після чого суд має прийняти рішення”.

Також вона сказала, що якщо у громади вийде довести незаконність договору, то це буде унікальний для всієї країни прецедент.

“Ми маємо зруйнувати цю практику і якщо у нашому місті це отримається – це буде прецедент, яким зможуть користуватися в усій країні. Ми вчимося жити за новими правилами. Адже на жаль в Україні загалом є така тенденція – швидко побудувати, а потім розводити руками”.

Нагадаємо, Підготовче засідання по справі скасування договору оренди Центрального скверу, де збираються будувати Макдональдз,  відбулося 8 листопада.

У Кропивницькому вiдбулося судове засiдання по Центральному скверу (ФОТО)
1 голос[ів]

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований