02 липня 2020, четвер

У Кропивницькому відбувся майстер-клас українського бароко (ФОТО)

Учора, 15 березня, о 09:40 відбулася в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна автор нещодавно відкритої персональна виставки «Українське бароко у витинанках Ольги Коломієць» провела майстер-клас в рамках нового музейного арт-проекту «Лауреати обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка».

Про це повідомляє міська рада міста Кропивницького, інформує Златопіль.

На представленій в музеї виставці експонуються мистецькі доробки із серій: «Птахи», «Козаки» та «Мистецька спадщина» в техніці витинанки. Тож їх автор Ольга Коломієць із задоволенням розповіла і про історію появи перших витинанок з винаходом паперу, і про те, як цей вид декоративного мистецтва став традиційним українським народним, і про особливості техніки їх виготовлення, і про те, що надихнуло її створити творчий проект авторських інтерпретацій творів українського образотворчого та декоративного мистецтва з колекцій провідних музеїв України саме у витинанках, зокрема, картинних образів «Козак Мамай», що є своєрідним сакральним символом українського народу.

Саме цей образ овіяного легендами козака і було запропоновано учасникам заходу створити під час майстер-класу в техніці витинанки. Майже на півтори години музейний зал перетворився на своєрідну майстерню, в якій своє уміння володіти паперовирізанням під безпосереднім керівництвом Ольги Коломієць спробували реалізувати не лише творча студентська та учнівська молодь, а й спеціалісти міського управління культури і туризму, які, завітавши на захід, з задоволенням опановували техніку витинанки, адже, за словами майстрині, власноруч створений «Козак-бандурист» стане справжнім оберегом не лише для того, хто його виконав, а й для всієї родини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Крoпивницькoму пiдтримали вiйськoвoпoлoнених українцiв (ФOТOРЕПOРТАЖ)

Безпосереднє спілкування з майстринею, особиста творча праця та ще й в історичній будівлі, в якій панує атмосфера мистецтва – це справжнє свято гармонії, яке сповнює прекрасними почуттями та спонукає до світлих думок і бажання творити добрі справи.       

Щирі слова подяки звучали на адресу талановитої художниці Ольги Коломієць, яка з задоволенням ставила свій автограф на витинанках учасників заходу, виконаних за її авторським ескізом.

У Кропивницькому відбувся майстер-клас українського бароко (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований