22 жовтня 2019, вівторок

У Кропивницькому відбувся  Пленум обласного комітету профспілки працівників освіти  і науки України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 Перед початком роботи  Пленуму його учасники вшанували світлу пам’ять Світлани Леонідівни Скалько, яка майже півстоліття очолювала обласну профспілку освітян.

      – Завдячуючи діловій  співпраці з управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації   педагогам  вчасно виплачується зарплата, – відзначив у доповіді  виконувач  обов’язків голови обкому профспілки  Сергій Петров. –  Середній показник виплати надбавки за престижність праці складає  16 відсотків, грошової винагороди за сумлінну працю – 65 відсотків. Окрім того, своєчасно виплачуються кошти  педагогічним працівникам на службові відрядження,  оздоровчі, в окремих  сільських районах області – усім категоріям педагогічних працівників, а також  оплачуються додаткові відпустки.  Станом на зараз  окрема увага  приділяється питанням надання додаткових відпусток за роботу з комп’ютером  до чотирьох днів, додаткового залучення коштів  на оплату педагогічної праці відповідно до  колдоговірних домовленостей.

   Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський  зосередив увагу учасників Пленуму на питаннях   дотримання соціальних гарантій працівників галузі в ході реформування освіти в нових соціально-економічних умовах шляхом виконання обласної галузевої угоди на 2016-2020 роки, аналізу освітньої статистики у сфері освіти Кіровоградщини.

  У виступі очільника освіти області  йшлося також про напрями    врегулювання  наявних викликів на шляху реформування освітньої галузі та формування місцевих бюджетів,   винайдення законних підстав для підвищення оплати праці педагогічним працівникам за рахунок встановлення надбавок за високі досягнення у праці,  складність, напруженість в роботі у розмірі не менш 10 відсотків, взаємодії  з керівниками органів управління освітою ОТГ на принципах партнерства та соціального діалогу з учасниками освітнього процесу щодо безумовного виконання положень, Угод і колективних договорів.

   Профспілковим лідерам закладів освіти області було рекомендовано  проводити Пленум у вересні – жовтні з метою впливу на формування  місцевих бюджетів та їх корегування  в межах повноважень, визначених законодавством України. З  розглянутих на Пленумі питань його  учасниками  прийнято відповідну  Постанову, спрямовану на подальшу активізацію співпраці з депутатами місцевих рад з метою забезпечення при затвердженні місцевих бюджетів видатками, необхідними для  належного фінансування  закладів та установ освіти наступного 2019 року. 

                                                                           Анатолій Саржевський

                                                                          фото автора

 

У Кропивницькому відбувся  Пленум обласного комітету профспілки працівників освіти  і науки України (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований