26 лютого 2020, середа

У Кропивницькому відкрилася виставка скульптурних мініатюр (ФОТО)

В Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулася презентація персональної виставки скульптурних мініатюр Володимира Крутоуса, яку митець назвав «Мені!» і невипадково, бо саме в день вернісажу він відзначав свій 50-річний ювілей.

Про це повідомляє міська рада міста Кропивницького, інформує Златопіль.

Володимира Крутоуса знають, перш за все, як тележурналіста, його дитячі передачі «Кукарача», «12 балів», «Засинайка» на обласному телебаченні завжди захоплювали не лише малечу та юнаків, а й дорослих, нині ж він разом зі своєю колежанкою Наталією Устименко керує дитячою кіно-теле-студією «Ку-раж», крім того веде свій авторський блог.

За фахом  Володимир Крутоус інженер-електромеханік, у свій час  успішно закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування, який зараз вже Центральноукраїнський національний технічний університет, а потім ще й викладав там, а за покликанням – митець.

Скульптурною мініатюрою, зокрема військово-історичною тематикою, займається фактично з дитинства. «Мабуть, років з восьми я почав виліплювати фігурки з пластиліну, потім перейшов на дріт, шкільні гумки. А коли мені до рук потрапив пінопласт, то в ньому я побачив ідеальний матеріал. Перша вирізана з нього фігурка у мене збереглася й по сьогодні», – зізнається автор, який створив понад тисячу робіт, значна частина з яких знаходиться у приватних колекціях в Україні, Данії, Канаді, Німеччині, Норвегії, Польщі, Росії, США. Він є учасником багатьох обласних та всеукраїнських виставок декоративного мистецтва, неодноразово представляв персональні виставки в обласних краєзнавчому та художньому музеях, обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського в Кропивницькому, в Світловодському краєзнавчому музеї, а також в Київському Палаці культури «Україна».

Експозицію нинішньої персоналії складають майже півтори сотні мініатюр із серій: «Українське козацтво», «Військо Запорозьке», «Характерники», «Україночки», «Янголи-охоронці» та «Історична портретна галерея», створених у 2000-2019 роках. Цікавим доповненням виставки є кольорові фото Володимира Крутоуса різних років, що презентують його на виставках декоративного мистецтва та під час роботи на телебаченні, а також інсталяція «Майстерня митця» з предметів творчої праці та інших матеріалів, що використовуються ним під час створення мініатюр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому члени ДВК відмовилися від комп’ютерів, бо не вміють на них працювати

Своєрідним сюрпризом для всіх під час відкриття виставки став показ відеосюжетів про творче захоплення Володимира Крутоуса, які у свій час демонструвалися не лише на обласному, а й на всеукраїнських телеканалах.

У Кропивницькому відкрилася виставка скульптурних мініатюр (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований