17 травня 2024, п’ятниця

У Кропивницькому вiдкрилася виставка “Живопис з присмаком минулого”

21 липня у КЗ «Музей мистецтв Кiровоградської обласної ради» розгорнуто виставку творiв художника та скульптора Сергiя Фiлiмонова пiд назвою «Живопис з присмаком минулого», iнформує Златопiль.

Сергiй Пилипович Фiлiмонов народився 7 березня 1922 року в селi Худикiно Гдовського району Псковської областi. До початку Другої свiтової вiйни навчався в Ленiнградському художньому училищi, а за рiк до його закiнчення змiнив пензлi та фарби на вiйськову амунiцiю. Лейтенант Фiлiмонов з боями пройшов усю вiйну i отримав службове призначення у вiйськову комендатуру мiста Кiровограда (нинi – Кропивницький). Тут вiн i познайомився зi своєю майбутньою дружиною. Пiсля демобiлiзацiї мирна професiя художника стала для нього основною.

Сергiй Пилипович працював методистом Кiровоградського обласного Будинку народної творчостi, художником-оформлювачем Художньо-виробничих майстерень Художнього фонда України, головним художником Кiровоградського обласного управлiння кiнофiкацiї, викладачем Кiровоградської дитячої художньої школи, брав участь в органiзацiї чисельних художнiх та етнографiчних виставок.

Врiвноважений, спокiйний, вiн вмiв професiйно вказати учням на помилку та показати, як її виправити, користувався авторитетом та пошаною серед iнших художникiв мiста.

Митець вiдiйшов у вiчнiсть 2 червня 2006 року. Похований у нашому мiстi.

У вiддiлi мистецтв Обласна унiверсальна наукова бiблiотека iм.Д.Чижевського було презентовано ретро-виставку робiт з нагоди 100-рiччя вiд дня народження Сергiя Фiлiмонова. Понад 80 робiт, серед яких i скульптури, живописнi роботи та особистi документи митця були наданi його сином Володимиром. По завершенню експонування виставки в головнiй книгозбiрнi областi Володимир Сергiйович приймає рiшення передати частину робiт свого батька до фондiв Музею мистецтв.

В експозицiї «Живопис з присмаком минулого» представлено 29 робiт митця. Тут i квiтковi натюрморти, мiськi та сiльськi пейзажi, а також – iсторичнi постатi, головним з яких є Богдан Хмельницький.

Окремо можна видiлити серiю портретiв, виконаних в однiй технiцi. Хоча на полотнах Сергiй Пилипович зображує рiзнi професiї та образи, але використовує одну пастельну кольорову гаму.

Вiдвiдувач виставки зможе побачити роботи художника: «Солдат», «Актор Щукiн», «Чоловiчий портрет», «Чоловiчий портрет» (1957), «Жiночий портрет», «Заготовка сiна» (1957), «Гончар», «Проводи годувальника», «Мiський пейзаж», «Взимку. Гуси», «Побачення» (1947), «В походi», «Троянди та яблука», «Натюрморт. Бузок», «Бузок», «Троянди у вазi», «Церква», «Передноворiчна центральна площа», «Запорiзький козак», «У дворi палацу культури заводу «Червона зiрка», «Рiздвяна нiч», «Портрет сестри»,  «Натюрморт з квiтами», «Лiтнiй краєвид», «Квiти», «Богдан Хмельницький в походi» (1954), «Квiти», якi наглядно iлюструють широкий жанровий та тематичний дiапазон митця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квітуче передмісття Кропивницького (ФОТО)

У Кропивницькому вiдкрилася виставка “Живопис з присмаком минулого”
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований