04 червня 2020, четвер

У Кропивницькому відкрили виставку пам`яті скульптора Віктора Френчка (ФОТО)

18 жовтня 2019 року в обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Повелитель глини і каменю» світлої пам’яті видатного скульптора, члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації «Національна традиція» Френчка Віктора Васильовича (1949-2019).

Про це повідомляє prostir.museum, інформує Златопіль.

Віктор Васильович Френчко народився 6 серпня 1949 року в селі Підзамочок Бучацького району Тернопільської області.

У 1964 році закінчив Бучацьку дитячу художню школу. З 1964 по 1967 рік навчався на скульптурному відділенні Київської державної художньої школи імені Т.Г. Шевченка.

Після її закінчення вступив до Київського державного художнього інституту на скульптурний факультет в майстерню народного художника СРСР, дійсного члена Академії мистецтв СРСР М.Г. Лисенка (1906-1972).
Віктор Френчко є останнім 106-м учнем видатного українського скульптора Михайла Лисенка.

У 1973 році В. Френчко з відзнакою закінчив інститут та був запрошений на роботу до Кіровоградського художньо-виробничого комбінату художнього фонду України. З цього часу Віктор Френчко мешкав в нашому місті.

Він був членом Національної Спілки художників України з 2012 року, лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації «Національна традиція» (2009). У 2018 році став першим лауреатом міської художньої премії імені Бориса Вінтенка.
6 серпня Віктору Васильовичу виповнилося 70 років.

Твори В. Френчка, велика кількість яких присвячена видатним землякам, розташовані по всій області та за її межами.                       

             

 

 

У Кропивницькому відкрили виставку пам`яті скульптора Віктора Френчка (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований