26 лютого 2021, п’ятниця

У лiкарнi Кропивницького можуть вiдключити воду та свiтло (ВIДЕО)

У Кропивницькiй центральнiй районнiй лiкарнi можуть вiдключити воду та електроенергiю. За словами головного лiкаря Юрiя Пивоварчука, до кiнця року на оплату комунальних послуг бракує майже п’яти мiльйонiв гривень.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Передати Кропивницьку центральну районну лiкарню на баланс областi чи мiста, або у спiльну власнiсть Кропивницького i п’яти об’єднаних громад району. Такi три варiанти розглядають депутати Кропивницької районної ради, в якої лiкарня була на балансi до першого сiчня.

Любов Грамотенко з села Лiсне Кропивницького району прийшла до лiкарки-гiнеколога на медогляд. Каже – лiкується в цiй лiкарнi 30 рокiв.

“Тут мої дiти народжувалися, i також лiкуються. В iнших лiкарнях нас не приймають, а вiдправляють на Балашiвку”.

Лiкарка-гiнеколог Олена Вишнева працює 8-ий рiк. Каже, чула про те, що на базi центральної районної лiкарнi хочуть створити обласну iнфекцiйну лiкарню.

“Я розумiю, що в iнфекцiйнiй лiкарнi гiнекологу роботи не буде, тому звичайно ми занепокоєнi ситуацiєю. В цiй лiкарнi працює 37 лiкарiв та лише один iнфекцiонiст. Тобто 36 людей будуть змушенi шукати роботу”.

Хiрург Костянтин Раца за пiвдня оглянув понад пiв сотнi пацiєнтiв. Розповiв, що половина з них приїжджає з травмпункту.

“Там вiдмовляють у наданнi першої медичної допомоги. Ми цих людей приймаємо, робимо рентген, накладаємо гiпси. Ми нiкому не вiдмовляємо”.

Заступниця головного лiкаря Iрина Дунiна каже, торiк прийняли 78 тисяч пацiєнтiв. На цей рiк з Нацiональною службою здоров’я пiдписали п’ять пакетiв медичних послуг на два мiльйони гривень на мiсяць. Це грошi на зарплату 212 лiкарiв та медсестер.

“Ми розширюємо перелiк медичних послуг, готувалися до цього протягом року. У березнi розпочинається подача документiв, а ми не знаємо, як нам далi iснувати. У лютому за комунальнi послуги нам потрiбно заплатити майже 500 тисяч. В нас таких грошей, немає”,– розповiла заступниця головного лiкаря.

За словами першого заступника голови обласної ради Юрiя Семенюка, є три пропозицiї, хто i коли стане новим балансоутримувачем цiєї лiкарнi.

“Центральну районну лiкарню обласна рада готова взяти до спiльної власностi територiальних громад сiл, селищ i мiст областi. На сьогоднi ми єдина область, в якої немає iнфекцiйної лiкарнi. Тому одним iз варiантiв є створення iнфекцiйної лiкарнi третього рiвня, тобто обласного значення”.

17-го лютого голова Кропивницької районної ради Андрiй Лейбенко вiдправив головам п’яти об’єднаних громад Кропивницького району i мiському головi обласного центру листи. У них прохання розглянути питання прийняття центральної райлiкарнi у комунальну власнiсть.

Голова Аджамської об’єднаної територiальної громади Тетяна Зайченко сказала, що вiдповiдi поки надати не можуть.

“Це питання ми не розглянули на своїх сесiях. У нас немає зайвих грошей, щоб ми додатково їх видiлили на утримання лiкарнi, орiєнтовно це 1,5 – 2 млн грн. Тут великi ризики, що фiнансово ми самi не витягнемо”.

Депутат Кропивницької районної ради Юрiй Деркаченко запропонував не виносити на порядок денний питання, поки його не узгодять.

“Узгодити питання мають обласна адмiнiстрацiя – обласна рада, мiська рада i представники ОТГ. I лише пiсля цього питання можна виносити на сесiю для голосування”.

За словами заступницi головного лiкаря, якщо у березнi не сплатять за комунальнi послуги, з квiтня у лiкарнi вiдключать воду та електроенергiю.

Що вiдомо:

Пiсля скорочення у 2020 роцi пiв сотнi людей, у Кропивницькiй центральнiй районнiй лiкарнi працюють 270 лiкарiв. З Нацiональною службою здоров’я пiдписали 5 пакетiв медичних послуг на суму 2 мiльйони гривень на мiсяць. Цi грошi йдуть на виплату заробiтної плати працiвникам. А за комунальнi послуги чим платити немає.

У лiкарнi Кропивницького можуть вiдключити воду та свiтло (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований