30 травня 2020, субота

Євген Бурко продовжує жити у споминах і піснях… (ФОТО)

П’ять років тому, 12 червня 2014 року,  уродженець Кіровогращини  Євген Бурко – заступник командира розвідувальної групи  3  окремого полку спецпризначення,  загинув під час проведення АТО  поблизу с. Степанівка Донецької області. На той час  йому виповнилося лише 22 роки. 

Указом Президента України  за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України,  він  нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Про  безмежну любов Жені  до життя і людей розповідають його батьки, вчитель фізичної культури Ігор Станіславович Корчевський, зокрема,   про  участь   перспективного юнака у   змаганнях  школярів Кіровоградського  ( зараз Кропивницького – авт.)   з баскетболу, волейболу та легкої атлетики.

Колеги відзначають  неабияке уміння  колишнього  учня товаришувати та ловити рибу,  бажання всім допомагати, не чекаючи на те прохань, гарне навчання, мрію стати військовим. А  дружина Аліна розповідає  про останню розмову  з  коханим чоловіком  за 20 хвилин до  його героїчної смерті…

Про навчання  Жені Бурка  нагадує  меморіальна дошка, встановлена на будівлі школи у селі Вільному, біля якої  нагадує  завжди полум’яніють квіти Пам’яті. А на уроках мужності вчителі розповідають про його  дитинство та юність, любов до життя, останній бій, у якому він брав участь. І загинув як герой.

Вже тоді, п’ять років тому,  його батьки Володимир та Людмила  присвятили життя волонтерській діяльності постачанням на схід України зібраних небайдужими земляками продуктами  харчування та найбільш необхідними  речами для воїнів АТО. Передавали  пораненим бійцям цитрусові, цигарки, свіжу випічку, каву, чай, а ще – малюнки та смаколики для поранених бійців АТО  від учнів міських та сільських шкіл, обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді,  керівників місцевих фермерських господарств тощо.

Разом із благодійниками  відвідав  Мар’ївку, Авдіівку, Попасну,  Золоте,  Волноваху, Володарське, Костянтинівку… 

Окрім того,  Володимир Бурко – постійний фестивалю “Пісні, народжені в АТО”. автор патріотичних  поезій і пісень. присвячених синові та його бойовим побратимам, Більшість з них добре відомі за межами Кіровоградщини. У спогадах і піснях Женя Бурко продовжує жити  з нами.

 

                                                                        Анатолій  Саржевський,

                                                                фото автора та з архіву родини Бурко

Євген Бурко продовжує жити у споминах і піснях… (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований