17 травня 2024, п’ятниця

У воєнний перiод хворi на туберкульоз жителi Кiровоградщини не почуваються покинутими

Туберкульоз не став на паузу, епiдемiю нiхто не скасував. Досi iснують ризики, що хворий «вiдмовиться вiд лiкування», «забуде випити пiгулку», «вирiшить, що туберкульоз не вилiковний». Таких «причин» ще чимало називають пацiєнти. Благодiйна органiзацiя «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» у супроводi хворих на туберкульоз практикує вiдео-ДОТ супровiд, який на сьогоднi доводить свою ефективнiсть.

Про це ми спiлкуємося iз Валентиною Алєксєєнко, лiкарем-фтизiатром Кiровоградського обласного фтизiопульмонологiчного медичного центру, передає Златопіль.

– Вiдео-ДОТ супровiд на Кiровоградщинi втiлюється з 2018 року. Ви одна з лiкарiв, яка плiдно спiвпрацює в цьому напрямку з благодiйною органiзацiєю…

– У 2021 роцi я вирiшила спробувати таку форму супроводу пацiєнтiв для кращого забезпечення медичних послуг i контролю прийому протитуберкульозних препаратiв. Адже в людей були високi ризики вiдриву вiд лiкування. Ранiше було чимало випадкiв вiдриву вiд лiкування, були проблеми в ефективностi лiкування саме через вiдсутнiсть контролю за прийомом препаратiв пацiєнтом. Вiдео-ДОТ – це контрольоване лiкування хворих на туберкульоз. Тобто ми контролюємо прийом препаратiв пацiєнтом по вiдеозв’язку через телефон. У мене пiд супроводом пацiєнти з Кропивницького району. До цього – у мене були пацiєнти з мiста, якi самостiйно приходили до кабiнету медичного закладу. З районiв люди не можуть щодня приїздити за протитуберкульозними лiками. Тому надання лiкiв на певний перiод i вiдео-ДОТ, тобто контроль їх прийому за допомогою вiдео у телефонi, дуже зручна послуга. Втiлюється в рамках проєкту «100 вiдсоткiв життя та якiсних послуг на Кiровоградщинi» за пiдтримки Глобального фонду.

– Якi наразi результати такого супроводу?

– За минулий рiк у нас є багато хороших результатiв. Пацiєнти, якi перебували у нас пiд соцiальним супроводом, завершили повний курс лiкування. Усi вилiкували туберкульоз, а це дуже важливий результат для суспiльства, адже хворий на туберкульоз перестав заражати здорових людей. Тож припинилося поширення туберкульозу, припинилися витрати держави на такого хворого. Це хороший ефект i медичний, i соцiально-економiчний. Також важливу роль у вiдео-ДОТ вiдiграє психологiчний аспект. Адже хворi на туберкульоз страждають вiд того, що не мають пiдтримки, оскiльки вони або ж не розповiдають близьким про хворобу, або ж це люди з уразливих груп. Пiд час супроводу вони щодня спiлкуються iз соцiальним працiвником. Вони знають, що їх бачать i чують, а якщо є якiсь помилки при прийомi препаратiв, ми робимо корекцiю i пояснюємо, як правильно. Такий спосiб зближує пацiєнта iз соцiальним працiвником, створює емоцiйнi зв’язки i сприяє покращенню ситуацiї у лiкуваннi туберкульозу. Хворий розумiє, що не сам, що є хтось, хто тримає за руку. Торiк пiд моїм соцiальним супроводом перебувало близько десяти людей, якi одужали.

– У воєнний перiод хворi на туберкульоз вiдчувають, що не самi…

 – Допомога БО «100% життя. Кропивницький» – це такий цемент, який укрiплює зв’язки соцiальнi, медичнi, життєвi, допомагає хворим на туберкульоз адаптуватися i заспокоїтися, щоб продовжувати лiкування. Людина розумiє, що вона не витрачає грошi на лiкування чи додаткове харчування, адже отримує сертифiкати на продуктовi набори. До слова, нещодавно однiй моїй клiєнтцi цi сертифiкати дуже стали в нагодi. Вона мама чотирьох дiтей. У неї самої стався рецидив. Ми обстежували дiтей. У двох доньок виявили туберкульоз, вони у нас лiкуються. Ось ми їм видали сертифiкати на загальну суму понад тисяча гривень. Ця соцiальна допомога у їх лiкуваннi дуже важлива. Особливо зараз у воєнний перiод.

У воєнний перiод хворi на туберкульоз жителi Кiровоградщини не почуваються покинутими
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований