24 січня 2021, неділя

Унікальні ляльки з капрону шиє жителька Кропивницького (ФОТО)

Унікальні ляльки з капрону створює жителька Кропивницького Тетяна Дмитрієва. Скільки їх пошила за п’ять років, рахувати не береться. Припускає: змайструвала більше тисячі оригінальних сувенірів. А напередодні зимових свят зробила серію бичків у панчішній техніці. Каже, в рік Бика такий презент принесе удачу. Як створюється незвична забавка, бачили журналісти сайту Златопіль.

“Спочатку в інтернеті я купила собі таку ляльку. Коли вона прийшла, я подивилася, як вона зроблена, мені дуже сподобалося, тож загорілася зробити таку сама”, – розповідає пані Тетяна.

До Нового року в затишній майстерні жінка шиє сувенірних бичків:

“Придумала образ і шию таких бичків. З бантиками, з дзвіночками, з ялиночкою. Такі от сувеніри до Нового року під ялиночку, на подарунки”.

Створення ляльок у панчішній техніці – справа недешева. Для роботи знадобиться цілий творчий арсенал, – розповідає Тетяна Дмитрієва:

“Використовуються синтепон, панчоха, очки, війки, дріт і аксесуари. Для голови от, для волосся, йде шерсть для валяння”.

В залежності від складності, лялька з капрону створюється від доби до місяця. Каркас жінка робить з дроту. Обмотує його синтепоном. А зверху надіває панчоху.

“Вночі інколи працюю і до двох, і до трьох годин. Якщо я захоплена лялькою, можу й до ранку просидіти”, – сміється майстриня.

Панчохи, що не рвуться, кропивничанка замовляє в інтернеті. А одяг на її ляльках з наймодніших тканин:

“Оце я в Туреччині купувала, це в крамницях спеціалізованих беру, тканини всі нові, гарні, яскраві”.

Образ готової ляльки майстриня завершує макіяжем. Аби фарби не обсипалися, їх закріплює лаком для волосся.

“Фарбуємо, наприклад, ободочок вушка, щоб потім в бичка вушка були виразніші. Косметики використовується дуже багато. От такого набору вистачає на два, максимум три бичечки”, – демонструє пані Тетяна робочий процес.

Двох ідентичних забавок не виходить. Всі ляльки мають різні обличчя, одяг та аксесуари:

“Мордочку бичка також розмальовувала: ніздрі фарбувала, язичок фарбувала, губку, щічки розфарбовувала, бровочки малювала. Лапки фарбуються. Цими ляльками не граються, вони просто для краси ставляться в будинку”, – каже майстриня і додає, що за відсутності вологи такі поробки зберігають гарний вигляд роками.

Частину коштів від проданих ляльок майстриня витрачає на благодійність. Решту – на матеріали для нових робіт. Зізнається: для неї це не заробіток, а віддушина. Незвичною технікою мріє зацікавити молодь.

Аби замовити святкову поробку, пишіть Тетяні Дмитрієвій в особисті повідомлення у Facebook.

Лілія Кочерга

Унікальні ляльки з капрону шиє жителька Кропивницького (ФОТО)
3 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований