29 січня 2020, середа

Уродженець Кiровоградщини замiнить Кучму на переговорах у Мiнську

Україну на переговорах у Мiнську представлятиме колишнiй прем’єр Євген Марчук – уродженець Кiровоградської областi.

Про це повiдомляє “24 канал“, iнформує Златопiль.

22 листопада Президент України Петро Порошенко призначив Євгена Марчука представником у Тристороннiй контактнiй групi в Мiнську щодо врегулювання ситуацiї на Донбасi замiсть Леонiда Кучми.

Євген Марчук народився 28 сiчня 1941 в селi Долинiвка Кiровоградської областi.

З травня 2015 року 77-рiчний Євген Марчук представляє Україну у пiдгрупi з питань безпеки Тристоронньої контактної групи на Мiнських переговорах щодо ОРДЛО. Також з 2014 року вiн очолює Мiжнародний секретарiат з безпеки та цивiльної спiвпрацi мiж Україною та НАТО.

Вiн працював у радянських, а потiм i в українських спецслужбах. З червня по листопад 1991 року обiймав посаду державного мiнiстра УРСР з питань оборони, державної безпеки та надзвичайних ситуацiй. Марчук став першим керiвником СБУ (1991-1994 роки), в 1995-1996 роках обiймав посаду прем’єр-мiнiстра України. З цього поста його зняли начебто за “формування власного полiтичного iмiджу”.

Двiчi обирався народним депутатом України – в 1995 i 1998 рр. У Верховнiй Радi II скликання керував фракцiєю “Соцiально-ринковий вибiр”. У III скликання очолював фракцiю СДПУ (о), потiм входив до групи “Незалежнi”. Був членом комiтету ВР з питань оборони i державної безпеки, головою комiтету з питань соцiальної полiтики та працi.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Верхoвнiй Радi гoлoсувала картка вiдсутньoгo нардепа Артема Вiтка

У 1999 роцi брав участь у президентських виборах, де у першому турi посiв 5-е мiсце з 13.

З листопада 1999 до червня 2003 був другим секретарем РНБО України. Пiсля цього до вересня 2004 року Марчук обiймав посаду мiнiстра оборони України. Формально приводом для його вiдставки тодi стали вибухи на артилерiйських складах в Артемiвську та Новобогданiвцi. За час перебування на цiй посадi брав участь у врегулюваннi конфлiкту мiж Україною та Росiєю щодо острова Тузла.

Пiсля вiдставки з посади глави оборонного вiдомства, Марчук очолив Партiю Свободи, яка брала участь у парламентських виборах 2006 року в складi блоку “Євген Марчук – “Єднiсть”, який набрав всього 0,06% голосiв i зайняв 37-е мiсце з 45-и можливих.

19 травня 2008-го його призначили позаштатним радником президента України Вiктора Ющенка, проте його наступник, Вiктор Янукович, в березнi 2010 року Марчука звiльнив.

Уродженець Кiровоградщини замiнить Кучму на переговорах у Мiнську
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований