25 квітня 2024, четвер

В обласній лікарні Кропивницького рятують трьох чоловіків, які постраждали, пірнаючи в воду (ФОТО)

У Кіровоградській обласній лікарні нині перебувають троє чоловіків, які постраждали внаслідок безпечної поведінки на воді, інформує Златопіль.

Вчергове медики звертаються до громадян бути обережними і не пірнати у водойми з необстеженим дном.

“Тобто, пірнали у воду, не знаючи, що там знаходиться на дні водойми, не знаючи рівень води, і яке там взагалі дно. У пацієнтів діагноз: тяжка закрита хребетно-спинномозкова травма. Ми маємо пошкодження кісток шийного відділу хребта і пошкодження спинного мозку. Лише в одного ситуація краща – у нього тільки пошкодження кісткового скелету шийного відділу хребта, там перелом шийних хребців”, – розповів Ігор Ярошенко, завідуючий нейрохірургічним відділенням обласної лікарні.


За його словами, наймолодшому пацієнтові – 19 років. Найстаршому – 31. Перший у лікарню потрапив 29 червня, другий – 30 червня, третій – 6 липня. Трагедії сталися під час купання у водоймах за містом.

Останнім у медзаклад потрапив 19-річний кропивничанин. У лікарню хлопця доставили з Калинівки, де він відпочивав на місцевому ставку. Наразі юнака готують до оперативного втручання – проводять необхідні дослідження та збирають кошти.

“Він пірнув, ударився головою об дно і вже не міг сам пливти, оскільки зразу відмовили руки й ноги. Тут перелом п’ятого хребця і пошкодження спинного мозку. Стан потерпілого тяжкий, але він у свідомості, – розповів Ігор Ярошенко.


За інформацією волонтерів, ім’я постраждалого 19-річного юнака – Анатолій Баутін. Йому потрібна операція з заміни дисків. На диски родина вже зібрала 37 тисяч гривень, але ще потрібні гроші на операцію. Хлопець з багатодітної родини, грошей – обмаль. Тож усіх небайдужих просять долучитися до допомоги.


Допомогти можна, перерахувавши кошти на карту ПриватБанку: 4149 4991 2788 9416 (Людмила Ваховська – дружина батька). Телефон для довідок: (050) 660-11-61.


Такі трагедії на Кіровоградщині стаються щоліта, – коментує Ігор Ярошенко:

“Кожного року їх кількість різна. Десь, приблизно 10-20 випадків. Пірнув, вдарився і не виплив. Наслідки такого травмування – на все життя. Дуже довготривалі лікування і реабілітація. До того ж, раз на рік таким пацієнтам треба проходить реабілітаційне лікування”. 

Лікар нагадує: пірнати можна лише у водоймах, де дно попередньо обстежили:

“Треба знати, що знаходиться на дні водойми, яка її глибина, а потім вже обирати – пірнати, а чи заходити у воду”.


За словами Ігоря Ярошенка, із десяти людей, які отримали травми, пірнаючи у воду, виживають четверо. І лише одна людина відновлюється майже повністю.

Лілія КОЧЕРГА

Фото автора і надане волонтерами

В обласній лікарні Кропивницького рятують трьох чоловіків, які постраждали, пірнаючи в воду (ФОТО)
3 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований