17 травня 2024, п’ятниця

В однiй iз церков Кiровоградщини релiгiйнi громади УПЦ та ПЦУ домовились про почерговi богослужiння

У селi Перегонiвка Голованiвського району представники релiгiйних громад Православної церкви України та Української православної церкви (МП) домовились про почерговi богослужiння в однiй церквi.

Про це йдеться в сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Релiгiйна громада села Перегонiвка однiєю з перших заявила про своє бажання перейти до ПЦУ.

Це вiдбулося одразу пiсля отримання Томоса про автокефалiю, сказав начальник обласного управлiння комунiкацiй з громадськiстю Вiталiй Останнiй.

Рiшення про перехiд до ПЦУ у Перегонiвцi ухвалили в сiчнi 2019 року, за рiк зареєстрували, розповiв голова сiльради Володимир Козак.

“24 сiчня 2019 року на своєму зiбраннi фактично одноголосно – були присутнi понад 150 людей, троє з яких утримались, декiлька були проти – громада проголосувала за перехiд парафiї до ПЦУ”.

Попри це, за словами голови сiльради, досi храм використовувала виключно громада УПЦ.

“У результатi зустрiчей, довгих словесних баталiй та довгих переговорiв на даному етапi дiйшли згоди – щоб не накаляти ситуацiю, щоб i парафiяни, якi нинi пiдтримують УПЦ, i бiльшiсть, якi бачать себе в ПЦУ, могли мирно спiвiснувати. Будуть здiйснювати почергово богослужiння у цьому храмi – одна недiля для одних, iнша недiля – для iнших”.

Архiєпископ Кропивницький i Голованiвський Православної церкви України Марк сказав, що рiшення про почерговi богослужiння ухвалили жителi села.

“Якщо громада вирiшила, що тут спiльно можуть молитися i вiряни московського патрiархату, i нашi – я не маю нiчого проти. Декiлька рокiв ми не вчиняли нiяких дiй, бо не могли сюди призначити священника. Цього року ми внесли змiни у державний реєстр, вiдповiдно, закрiпили священника за цiєю парафiєю, який буде тимчасово виконувати тут своє служiння – до того часу, як сюди не буде призначено на постiйнiй основi священника ПЦУ”.

Позицiю релiгiйної громади Української православної церкви телефоном прокоментував благочинний Новоархангельського округу Василь Музика. З його слiв, почерговi богослужiння запропонували вони.

“Якiсь великi свята – вони не будуть збiгатися, бо громада ПЦУ служить за григорiанським календарем, а громада УПЦ – за юлiанським. Так що ми робимо все, щоб зберегти мир у країнi”.

Юридично храм у Перегонiвцi належить релiгiйнiй громадi ПЦУ, пояснив начальник обласного управлiння комунiкацiй з громадськiстю Вiталiй Останнiй.

“Згiдно зi статтею 8 Закону України “Про свободу совiстi та релiгiйнi органiзацiї”, вiряни, якi не згiднi з таким рiшенням, можуть створити окрему релiгiйну органiзацiю та укласти договiр про почергове богослужiння iз власниками, що i вiдбулося. Це, до речi, є певним прецедентом – таких випадкiв ще в нас не було в областi. Побачимо, як будуть розвиватися подiї, наскiльки вiрянам вдасться мирно спiвiснувати”.

Перше богослужiння релiгiйної громади Православної церкви України в храмi у Перегонiвцi вiдбулось 18 лютого. До цього молилися просто неба, розповiв протоiєрей Василь Палюга.

Наступного тижня у храмi села Перегонiвка, згiдно iз домовленiстю, вiдбудеться богослужiння громади УПЦ.

В однiй iз церков Кiровоградщини релiгiйнi громади УПЦ та ПЦУ домовились про почерговi богослужiння
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований