14 листопада 2019, четвер

В Україні більше чверті населення перебуває за межею бідності

Більше чверті українців перебувають за межею бідності, а більше третини людей в Україні заробляють менше прожиткового мінімуму у 1853 гривень.

Про це свідчать дані Державної служби статистики, інформує Златопіль.

У відомстві повідомили, що у першому півріччі минулого року українці витрачали майже 40% доходів на непродовольчі товари, серед яких комуналка, одяг та лікування. Попри це, різниця між доходами найбагатших та найбідніших українців зменшилася на 4%.

Як покращити ситуацію

За статутами ООН, людина, яка витрачає близько 5 доларів на день вже вважається такою, що є за межою бідності, розповів у коментарі Радіо НВ виконавчий директор фонду Блейзера Олег Устенко.

Навіть мінімальна зарплата в Україні не дотягує до цих стандартів, додав експерт. За словами Устенка, така кількість бідного населення не сприяє економічному розвитку країни.

“Очевидно, що багато. Туди повинні бути включені принаймні всі категорії населення, які отримують такі ось мінімальні доходи. Безробітні швидше за все теж включені в цей показник. Якщо безробітних, – це 9%. Єдине, як можна намагатися впливати на ситуацію, – це звичайно економічне зростання не на рівні 2-3%, а те економічне зростання, яке дозволяє ефективно боротися з бідністю. А світовий досвід демонструє, що ефективно боротися з бідністю можна тільки у тому випадку, якщо країна росте від 5% на рік”, – наголосив Устенко.

Як розповів у коментарі Радіо НВ експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян, свого часу у Китаї більше 60% населення жило за межею бідності, що призвело до здешевшання робочої сили. Вони вирішили відкрити свій ринок, іноземні компанії почали цим користуватися і відкривати виробництва. Завдяки цьому китайці змогли подолати цей великий розрив по бідності за 20 років, додав Киян.

“В принципі, це не є безвихідною ситуацією. Якщо країна буде підтримувати якусь чітку стратегію щодо розвитку, щодо підтримання незабезпечених верств населення, щодо виведення капіталів з тіні, щодо посилення соціального захисту населення, то тоді ця ситуація може і перейти у позитивний русло. І в даному випадку, коли буде розвиватися не тільки субсидійна частина, а коли буде розвиватися економіка, залучаючи ці верстви населення до нових робочих місць”, – зазначив Киян.

Скільки заробляють українці

З першого січня 2019 року мінімальна зарплата в Україні становить 4,2 тис. гривень. У доларовому еквіваленті вона залишається найнижчою серед усіх країн Європи. Оскільки гривня є однією з найбільш недооцінених валют у світі, ми досі так і не досягли рівня докризового 2013 року.

Щороку, починаючи з часів незалежності, рівень мінімальної зарплатні збільшувався на 100-150 гривень. У 2014 році українському уряду довелося заморозити мінімальні зарплати.

Найбільшою мінімальна зарплата у валюті була у 2013 році та у еквіваленті складала 140 доларів. Проте через втрату контролю над частиною території країни, економічні труднощі та знецінення гривні вона знизилася до 102 доларів у 2014, 59 доларів у 2015 та до 58 доларів у 2016.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пільги на харчування дітей у школах і дитсадках в Кропивницькому планують повернути

З істотним підвищенням мінімальної зарплати до 3,2 тис. гривень у минулому році вона становила 119 доларів у еквіваленті. На сьогодні “мінімалка” становить 3723 гривні, що еквівалентно 143 доларам.

В Україні більше чверті населення перебуває за межею бідності
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований