28 березня 2024, четвер

В Українi готується рiзке подорожчання комуналки

Схоже, що епоха зниження тарифiв на комунальнi послуги для українцiв, чим пишався президент Володимир Зеленський на своїй недавнiй прес-конференцiї, добiгає кiнця.

Вже до кiнця цього року середньостатистична платiжка в Українi помiтно “поважчає”. Подорожчають практично всi комунальнi послуги – вiд газу до електроенергiї i води. Плюс доведеться переплачувати банкiвськi комiсiї за цiлу пачку квитанцiй.

Про це повiдомляє Корупцiя.Iнфо., iнформує Златопiль.

Графiк пiдвищення тарифiв наступний:

З 1 липня цього року пiдвищується цiна на газ. Населення буде платити за тарифами як для промисловостi, а це плюс 70%.

З 1 жовтня 2020 року скасують пiльговий тариф на електроенергiю (90 копiйок за перших 100 кiловат). Середнє подорожчання – 30%.

З 15 жовтня 2020 року, тобто, з початку нового опалювального сезону, почнуть дiяти новi тарифи на опалення, затвердженi ще в березнi. В середньому подорожчання – на 10-15%.

З 1 сiчня 2021 року-планується пiдвищення тарифiв на воду i водовiдведення на 17-20%.

Будуть i iншi нововведення. Через п’ять мiсяцiв пiсля закiнчення карантину в платiжках з’явиться абонплата за мережi. Плюс збiльшать обов’язковий платiж одержувачам субсидiї.

В результатi навiть за скромну двушку доведеться переплачувати до 700-800 гривень в мiсяць.

Перший в черзi на подорожчання – газ. З 1 липня цього року населенню доведеться платити за нього вже за ринковими розцiнками, тобто як для промисловостi. Рiзниця суттєва.

Скажiмо, на травень “Нафтогаз” встановив цiну на газ для населення на рiвнi 2,3 гривень за куб (без ПДВ i транспортування), а для промисловостi, в залежностi вiд обсягу i способу оплати – 3,4-3,9 гривень (без податкiв i транспортування). Тобто, газ для людей може пiдскочити в цiнi вiдразу на 70%.

Ще в березнi НКРЕ прийняла ряд рiшень щодо перегляду цiн на опалення практично для всiх обласних центрiв.

Тариф роздiлили на складовi, i окремо порахували виробництво, постачання та транспортування газу. З урахуванням зниження цiн на газ, виробництво тепла подешевшало на 5-7%. Що комунальники представили як “перемогу”, хоча вартiсть газу за цей рiк впала вже бiльше нiж на 50%.

Але це ще не все. Знизивши тариф на виробництво тепла, регулятор пiдвищив його на постачання i транспортування. Аргументом стало збiльшення витрат на мережi, пiдвищення мiнiмальних зарплат i iнших складових собiвартостi.

В сумi вартiсть опалення в бiльшостi мiст збiльшилася на 10-15%, – говорить глава Житлового комiтету України Олександр Скубченко.

НКРЕ розробила два сценарiї для ринку електроенергiї. Мета регулятора – знайти баланс i якось вписати в ринок рекордний зелений тариф, покривати якi державi стає все складнiше через падiння споживання електрики.

I по кожному iз сценарiїв робити це пропонується за рахунок населення. Для початку пропонують прибрати пiльговий тариф – за першi 100 кiловат зараз рахують за 9 копiйок за кiловат, а пiсля скасування пiльги нараховуватимуть одразу по 1,68 гривень за кiловат.

Тiльки за першим сценарiєм пiльгу мали прибрати з початку 2021 року, а по другому – вже з 1 липня цього року.

У Мiненерго тодi заспокоїли українцiв, мовляв, цiна на електроенергiю для населення пiдвищуватися не буде.

Але в пiдсумку пiльгову ставку по 90 копiйок за першi 100 кiловат все ж скасують, правда, не з 1 липня, як пропонував регулятор, а з 1 жовтня. Така умова прописана в презентованому громадськостi меморандумi Мiненерго з iнвесторами в “зелену” енергетику. Паралельно також будуть знижувати тарифи на “зеленку” – на 7,5% -15%.

Українцям варто готуватися i до подорожчання води. Правда, воно, швидше за все, буде вже в наступному роцi.

В Українi готується рiзке подорожчання комуналки
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований