07 квітня 2020, вівторок

В Україні прийняли Закон про трансплантацію

Верховною Радою ухвалено закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині”.

Повідомляє Укрінформ, інформує Златопіль.

За ухвалення відповідного рішення проголосувало 231 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Передбачається, що прийняття цього закону дозволить мінімізувати негативні наслідки, зумовлені прогалинами у законодавстві, що виникли через несвоєчасну розробку та затвердження органами виконавчої влади підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону, таким чином, розблокувати можливість застосування в Україні такого виду медичної допомоги, як трансплантація.

Законом передбачено, що сімейний лікар може отримувати згоди на посмертне донорство та матиме право вносити таку інформацію до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, визначено можливість донорства кісткового мозку від повнорідних братів або сестер віком до 18 років.

Також розширено перелік осіб, які є близькими родичами, доповнивши такий перелік двоюрідними братами і сестрами, дядьком, тіткою, племінниками, що дозволить розширити коло осіб для родинного донорства.

Окрім того, документом конкретизується, що дозволяється лише міжнародний обмін анатомічними матеріалами, а щодо гемопоетичних стовбурових клітин – дозволяється їх купівля-продаж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки кoштує людське тілo на ринку (ІНФOГРАФІКА)

Водночас внесено зміни до статті 290 Цивільного кодексу України, завдяки чому надається право на донорство гемопоетичних стовбурових клітини у випадках, передбачених законом, особам віком до 18 років.

Також до початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації та протягом наступних трьох місяців з дня початку її роботи рішення про можливість або не можливість застосування трансплантації реципієнту анатомічного матеріалу від донора–трупа приймається консиліумом лікарів закладу охорони здоров’я.

Цей закон набуває чинності на наступний день після його опублікування в газеті “Голос України”.

В Україні прийняли Закон про трансплантацію
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований