13 серпня 2020, четвер

В Українi скасували кримiнальну вiдповiдальнiсть для нетверезих водiїв

Володимир Зеленський, президент України, пiдписав закон, який скасовує кримiнальну вiдповiдальнiсть за водiння в нетверезому станi.

Про це йдеться на сайтi УНIАН, iнформує Златопiль.

Законопроєкт про кримiнальну вiдповiдальнiсть ухвалили ще восени 2018 i вiн повинен був набрати чинностi 1 сiчня 2020 року, але парламент вiдклав це на 6 мiсяцiв, до 1 липня. Вiдтак з 1 липня вiн набув чинностi, оскiльки новий, який кримiнальну вiдповiдальнiсть скасовує, глава держави тодi ще не пiдписав. Фактично тепер його буде скасовано.

Кримiнальна вiдповiдальнiсть стосується не лише нетверезого кермування, а й допуск за кермо п’яного водiя, вiдмова водiя пройти медогляд на ступiнь сп’янiння, вживання алкоголю водiєм пiсля ДТП, зупинки полiцiєю i до медогляду.

1 липня, заступник мiнiстра внутрiшнiх справ Антон Геращенко заявив, що 60% всiх правопорушень тепер будуть проходити через iнститут кримiнальних проступкiв i слiдство буде займати лише декiлька мiсяцiв.

А заступник голови Нацiональної полiцiї — начальник Головного слiдчого управлiння Максим Цуцкiрiдзе зазначив, що до прийняття закону один слiдчий у своєму провадженi мiг розглядати одночасно вiд 300 до 500 справ.

Це призводило до того, що права громадян не завжди забезпечувались та не було вiдшкодування завданої злочином шкоди.

Згiдно з законодавством, закони в Українi не мають зворотної дiї, крiм випадкiв, коли вони пом’якшують або скасовують вiдповiдальнiсть особи. Тому тi водiї, яких затримали на нетверезому кермуваннi впродовж останнiх двох днiв, будуть вiдповiдати за злочин за адмiнiстративним законодавством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому понaд дві тисячі школярів стaли цьогоріч відмінникaми

В Українi скасували кримiнальну вiдповiдальнiсть для нетверезих водiїв
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований