17 травня 2024, п’ятниця

Волонтерську продукцiю презентують в краєзнавчому музеї Кропивницького

Вперше у Кропивницькому вiдкрилася виставка «Волонтерський крафт задля Перемоги»,  на якiй можна побачити широку палiтру того, що виготовляють волонтери для забезпечення роботи українських воїнiв, інформує Златопіль.

Експозицiя дiє в найбiльшiй залi Кiровоградського обласного краєзнавчого музею, де ще донедавна можна було побачити колекцiю дороговартiсних iкон та картин, вiднайдену в радянського електрика Олександра Iльїна.

На виставцi представлена продукцiя 18 волонтерських органiзацiй iз 12 громад Кiровоградщини. В експозицiї – їжа довготривалого зберiгання, вiйськове спорядження (плитоноски, розгрузки, пояснi системи, комплекти та знаряддя для саперiв), засоби маскування (костюми, сiтки), термобiлизна, одяг для госпiталiв, теплий одяг, наплiчники, сумки, спальники, килимки, окопнi свiчки, буржуйки, кiшки i т.д.

«Ми не планували цю подiю в нашiй Програмi пiдтримки волонтерських центрiв Кiровоградщини, яку реалiзуємо другий рiк. Ця iдея виникла з потребою привернути увагу до того, що волонтери продовжують працювати на Перемогу, виготовляти життєво необхiднi речi для наших захисникiв. Це вже далеко не аматорська продукцiя, а високоякiснi протестованi та удосконаленi речi, якi вiйськовi замовляють регулярно. I ця дiяльнiсть потребує пiдтримки благодiйникiв i донаторiв. Але, на жаль, волонтери говорять про те, що збирати донати стає дедалi важче», – пояснює Свiтлана Дубина-Литвиненко, комунiкацiйниця КОО ВГО «Асоцiацiя сприяння самоорганiзацiї населення».

Пiдтримати виробництва волонтерських органiзацiй можна i вiдвiдавши виставку. Вхiд на виставку безкоштовний, однак волонтерiв можна пiдтримати донатами, вiдсканувавши QR-коди на етикетках до волонтерської продукцiї.

«Шиємо, в’яжемо, консервуємо, привезли багато речей, якi виготовляємо: рукавицi, бафи, балаклави, каремати, маскувальнi сiтки, лiкувальнi мазi. Працюємо щоб хлопчикам було тепло, ситно i щоб вони якнайшвидше повернулися до нас iз Перемогою», – розповiдає Любов Ключнiкова iз Первозванiвської ТГ об’єднання «Сiльськi волонтери».

Виставка експонуватиметься в музеї протягом усiх рiздвяно-новорiчних свят до середини сiчня. Команда органiзаторiв виставки готова проводити груповi екскурсiї на запити колективiв освiтнiх та iнших закладiв.  Музейники ж говорять, що волонтерська продукцiя має зʼявитися у фондах музею.

«Ми створили постiйну експозицiю росiйсько-української вiйни у сусiднiх залах. Тож у вiдвiдувачiв буде можливiсть    мати отримати глибше розумiння подiй сьогодення в нашiй країнi. Але волонтерська продукцiя має бути в майбутнiх музеях росiйсько-української вiйни, якi, впевнений, скоро зʼявляться в кожному мiстi», – говорить директор музею Борис Шевченко.

Волонтерська продукцiя має свою цiннiсть не лише з точки зору краєзнавства. Виставка демонструє майстернiсть волонтерiв у пошиттi, плетiннi та сушiннi продуктiв. Це може стати ґрунтом для трансформацiї сьогоднiшнiх виробництв у повноцiннi соцiальнi пiдприємства.

«Допомога у розвитку соцiального пiдприємництва – один iз ключових напрямкiв дiючої Програми пiдтримки волонтерських центрiв Кiровоградщини. Волонтери уже виробляють якiсну продукцiю, яка користується попитом не тiльки у вiйськових, а i у жителiв мирних територiй. Ми за те, щоби для волонтерiв були достатнi правовi умови роботи у напрямку налагодження i розвитку роботи соцiальних пiдприємств. Для цього дiє наша регiональна волонтерської мережi взаємопiдтримки у напрямку адвокацiї соцiального пiдприємництва», – говорить Алла Волошина, голова КОО ВГО «Асоцiацiя сприяння самоорганiзацiї населення».

Виставка органiзована КОО ВГО “Асоцiацiя сприяння самоорганiзацiї населення” у партнерствi з Кiровоградським обласним краєзнавчим музеєм у межах Програми пiдтримки волонтерських центрiв Кiровоградщини у проєктi “Волонтерський крафт”, що втiлюється завдяки фiнансуванню National Endowment for Democracy.

Волонтерську продукцiю презентують в краєзнавчому музеї Кропивницького
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований