04 грудня 2021, субота

Вони надихають на боротьбу піснею: рок-гурт з Кіровоградщини презентує новий альбом (ФОТО, ВІДЕО)

Всім, хто ходив по розпеченій лаві бурливих вулканів,

хто палав на священному вогнищі боротьби за свободу

та приніс своє життя в жертву “ЇЇ величності” – волі.

Всім, хто міг висікати зі струн блискавки та

пробуджувати громом гітарних рифів серця цілих поколінь.

Всім, хто відійшов у вічність зірок та бенкетує там

 разом з богами рок-н-ролу.

Всім, хто по життювітер, по суті вогонь, по релігіїрок!…

(“Пролог” з альбому “Шляхом вітру і вогню”, гурт “Проти течії”)

У боротьбі за свободу є різні засоби: наші захисники на Сході долають ворога за допомогою зброї, а щоб підіймати бойовий дух, існує інша зброя —слова, покладені на музику. Саме пісня завжди допомагала підіймати бійців на боротьбу, і такими рок-воїнами є наші сьогоднішні герої, учасники рок-гурту “Проти Течії” і його лідер, соліст та автор пісень Дмитро Кольчик (Рама Вішес). І поговоримо ми сьогодні про новий альбом гурту, плани на майбутнє та багато чого іншого…

Довідка:

“Проти Течії” — музичний рок-гурт, створений у грудні 2011 року у місті Знам`янці Кіровоградської області. Теперішнє місце дислокації: місто Кропивницький.  Жанр:  рок, хард-рок, хард-фолк, панк-рок, альтернативний рок, патріотичний рок.

Журналіст: У вас нещодавно вийшов новий альбом “Шляхом вітру і вогню”, скільки ви працювали над ним та якою є його концепція?

Рама Вішес: Працювали упродовж двох років. Концепція альбому висловлена у пролозі: це зображення паралелі боротьби наших пращурів за свободу в боях та здобуття свободи рокерами за допомогою музики та слова. У пролозі та фіналі альбому лунає голос – це голос духу революції. Вітер символізує свободу, а вогонь – боротьбу.

Ж.: Скільки композицій в альбомі?

Р. В.: З прологом — десять композицій: “Воля або смерть” повторюється в різних версіях. В одній лунають мій та бас-гітариста голоси, в іншій пісню записано разом із Сергієм Василюком (гурт “Тінь Сонця”).

Ж.: Це вже другий ваш альбом. Чи різниться стилістика композицій? Хто автор пісень?

Р. В.: Якщо перший альбом “У пеклі боротьби” мав більш націоналістичну тематику, то цей альбом більш духовно-філософський, у ньому багато особистого. Він складається з двох тематик: рок-н-рольної (життя рокера) та історичної (доба Івана Сірка, Холодний Яр). Музику пишемо ми самі, зокрема автором музики композицій є я, а от аранжування ми вже робимо разом з музикантами. У текстів різні автори. Текст пісні “Воля або смерть” написала Ольга Олененко (Оленятко Ла), слова пісні “Зоре моя вечірняя” — Тараса Шевченка.

Ж.: Ви десь презентували окремі композиції альбому в акустиці?

Р. В.: Я давав акустичний сольник у Львові, там зіграв кілька пісень: “Зоре моя вечірняя”, “Буде лиш рок” і “Газоподібний наш стан”.

Ж.: Ви часто їздите з виступами на Схід України, підіймаєте бойовий дух хлопцям.

Р. В.: Так, але останній досвід був трагічним. Я втратив товариша. Сергія Вікторовича Гаркушу з 28-ї ОГМБР. Це було в Красногорівці. Деякі хлопці з 2014 року на передовій, без передиху. Ми познайомилися рік тому, коли я їздив до них у Новотроїцьке. Йому дуже сподобалася наша музика, і як люди ми теж порозумілися, тому спілкувалися за можливості. Потім я приїхав до них у Красногорівку, майже у справжнє пекло, неподалік  Мар’їнка,  Піски… В перший день ми поспівали, а на інший день, ввечері, він заступив на чергування, а я пішов спати. Через декілька годин я дізнався, що Сергій загинув від прямого влучання із СПГ-9. Це було 24 листопада 2018 року. То була сильна психологічна травма, після якої народилася пісня “Вільний, як вітер”, присвячена Сергієві та всім, хто віддав своє життя за Україну в російсько-українській війні на Донбасі.

Ж.: Хлопці, які приїздять з війни, часто знову слухають на телефонах пісні, які підтримували їх на передовій, неодноразово чула пісні вашого гурту. Бійці їх добре знають, говорять, що саме такі композиції допомагають підіймати їм бойовий дух.

Р. В.: Наскільки я знаю, то реально допомагають, адже я там не раз був і знаю, яка там панує атмосфера. З наших пісень найчастіше просять виконати “Залишивши на пам`ять імена”, “Мамо, не плач”, “Смерть ворогам”…

Ж.: А коли вони приїздять сюди і знову слухають пісні з фронту, то це можна вважати певною терапією?

Р. В.: Я думаю, що таке не забувається. І якщо ці пісні підтримували у складний час на війні, то після повернення додому вони слухають цю ж саму музику, щоб здолати посттравматичні прояви, відчути силу духу.

Наш новий альбом присвячений тим, хто воїн по життю, хто не складає рук і не здається. “Нелегкий шлях воїна, він прокляття й дар”. У кожного своя зброя: якщо людина безхребетна, то не важливо, де вона — на війні чи вдома. Якщо немає життєвих принципів, ти житимеш як бур`ян. У мене є принципи, які як були, так і залишилися, незважаючи на безліч розчарувань, адже людям здебільшого як у житті, так і в музиці, не потрібне “справжнє”, вони часто ведуться на бренд, штучність, несправжність. Тому, звісно, дещо змінилася лише система цінностей, але свого шляху в боротьбі за свободу я не змінюю.

Ж.: Як ви плануєте презентувати новий альбом публіці?

Р. В:. Альбом презентовано в соцмережах та вже було рекламовоно у Кіровоградській, Січеславській (Дніпропетровська), Київській та Львівській областях, пізніше охоплюватимемо інші області. На Львівщині ми взагалі часто виступаємо. Так, 26 травня відбудеться мій сольний акустичний концерт у навчальному центрі в Старичах, присвячений Дню Героїв. 18 травня ми презентуємо альбом на фестивалі «Сяйво-фест 2019» (смт Аули). А 19 травня буде мій акустичний сольний концерт у Дніпрі. У Кропивницькому презентація нового альбому відбудеться 15 червня о 19:00 в ресторані “Парадіз”, але не забудемо і про інші свої хіти.

Ж.: Музика красномовніше розповість про вашу працю, адже вас найкраще один раз почути “вживу”.  

З інформацією про гурт “Проти течії”, гастролі та нові композиції можна ознайомитися на офіційній сторінці гурту у Фейсбуці за посиланням.

Спілкувалася з музикантами Альона ШЕНДЕРОВСЬКА

Вони надихають на боротьбу піснею: рок-гурт з Кіровоградщини презентує новий альбом (ФОТО, ВІДЕО)
1 голос[ів]

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований