30 травня 2020, субота

Випускний 2019: Ціна прощання з школою у Кропивницькому (ІНФОГРАФІКА)

З Кожним роком, наближення літа не тільки наповнює радістю школярів, для яких скінчилися навчальні будні, а й дає привід для хвилювання та емоційних і матеріальних витрат батькам, діти яких навчаються у випускних класах.

Адже витрати на репетиторів, які готують до ЗНО, останній дзвоник і, нарешті перший дорослий бал – Випускний вечір – коштують недешево.

Головними атрибутами випускного вечора, для хлопців та дівчат є святкове вбрання, яке здебільшого коштує немалих грошей, бо як показує практика, усі хочуть виглядати на урочистостях “не гірше за інших”. Також доведеться викласти копієчку за ресторан, або ж кафе, найняти професійного фотографа та відеооператора та витратитись на подарунки та квіти для вчителів.

Редакція сайту Златопіль вирішила порахувати у скільки в середньому батькам доведеться витратитись, аби зібрати випускника на святкування.

Цього року у Кропивницькому по – справжньому останній дзвоник пролунав для 1267 одинадцятикласників, які навчалися у 48 класах, та ще 2160 дітлахів, що завершили навчання у 9-их класах міста.

Одяг випускника, як головний з атрибутів випускного

Опитавши випускників, ми вирахували середню вартість вечірнього одягу, разом з макіяжем та послугами фотографа, вартість святкового банкету та подарунків для вчителів та школи.

Скільки коштує вбрання для хлопця?

Цьогоріч за святковий одяг для хлопця у середньому доведеться викласти приблизно 7 тисяч гривень, враховуючи вартість костюму, сорочки та взуття.

Слід зазначити, що вартість піджака та брюк у магазині співпадає з вартістю такого костюму в Інтернеті.

Для випускника вибір взуття на урочисту частину є чисто особистим бажанням, але в цілому ціна тут варіюється від однієї тисячі гривень до п’яти , а то й більше.

Скільки коштує вбрання для дівчини?

Дівчата, ж у підготовці до випускного є більш вибагливими, тому окрім основного вечірнього наряду, додатково плюсується також наряд неофіційний, разом і з взуттям.

Також для дівчат додаткові витрати йдуть на макіяж, манікюр та прикраси.

Таким чином, серед опитаних нами випускниць, ціна на офіційну вечірню сукню буде варіюватись від 7 до 10 тисяч гривень, взуття від 1200 до 2500 гривень, манікюр коштуватиме від 150 до 300 гривень у середньому,  прикраси ж для кожної з випускниць є також ділом особистим, тому, що не для всіх існує гостра проблема у купівлі аксесуарів лише для святкування випускного вечора.

Банкет, подарунки та фотограф

Щодо спільних витрат для дівчат та хлопців, то на квіти та подарунки в середньому доведеться викласти від 250 до 500 гривень, але тут все залежить від школи та особистих уподобань випускників.

Кафе також винаймають за різних умов. Деякі сплачують орендну плату протягом року, а деякі вносять заздалегідь мінімальну передоплату, а основну суму оплачують напередодні святкування.

Тож за учня, не враховуючи батьків, доведеться викласти в середньому 500 гривень, батьки ж платять окремо і, здебільшого, більше ніж діти.

Для того, аби запам’ятати моменти життя пов’язані з закінченням школи та святкування випускного, за бажанням екс-школярі мають змогу найняти фотографа або ж відео оператора.

Фотограф для опитаних нами випускників обійшовся від 300 до 600 гривень за годину.

Відеозйомка ж коштуватиме приблизно 3 тисячі гривень.

Значні витрати на святкування випускного у школі стали вже традиційними, адже це перша межа між дитинством і дорослим життям. Але чи варто витрачати на це останні кошти, адже попереду ще вступ до навчальних закладів і нові витрати, іноді варто замислитися. Врешті-решт пам`ять про шкільні роки – це не  дороге вбрання і брендовий ресторан, а щось значно важливіше…

Владислав РАТУШНЮК

Випускний 2019: Ціна прощання з школою у Кропивницькому (ІНФОГРАФІКА)
5 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований