25 квітня 2024, четвер

Як на Кiровоградщинi карають за недотримання карантинних заходiв

Карантин, а з ним i обмеження в роботi та вiльному пересуваннi бiльшої частини населення країни, днями було продовжено до 11 травня. При цьому прем’єр-мiнiстр України Денис Шмигаль окремо зауважив – правоохороннi органи слiдуватимуть за додержанням українцями карантинних вимог, зокрема обов’язкового використання засобiв iндивiдуального захисту типу респiратор чи маска, а також закриття закладiв харчування та реалiзацiї непродовольчих товарiв. 

«Мотивацiєю» для виконання розпоряджень Кабмiну мали стати змiни та доповненнями до статтi 20 Закону «Про захист населення вiд iнфекцiйної хвороби», а також нова стаття 44-3 в Кодексi України про адмiнiстративнi правопорушення – «Порушення правил щодо карантину людей». Остання передбачає вельми суттєвi, як на пересiчного українця, санкцiї, вiд 17 до 170 тисяч гривень.

Журналiсти Центру медiарозслiдувань Прозоро перевiрили, наскiльки активно правоохоронцi складають «коронавiруснi» протоколи про адмiнправопорушення, а якщо точнiше, як цi самi протоколи розглядаються потiм в судах, iнформує Златопiль.

З початку карантину i до 23 квiтня, до Єдиного державного реєстру судових рiшень було передано iнформацiю про розгляд судами Кiровоградської областi 39 справ, що стосуються потенцiйних порушень карантинних обмежень. Вiд загального числа 18 справ повернули полiсменами на дооформлення та доопрацювання у зв’язку з неналежним формуванням доказової бази. Ще 17 справ було закрито за вiдсутнiстю складу правопорушення, а в одному випадку суд обмежився по вiдношенню до обвинуваченого усним зауваженням. Лише в 3 справах все закiнчилось накладенням штрафних санкцiй.

Найбiльший штраф у розмiрi 34 тисяч гривень було накладено постановою Олександрiйського мiськрайонного суду Кiровоградської областi. Порушником, за версiєю суду, є керуючий будiвельно-господарського супермаркету “33 м2” який 19-го березня, не виконавши вiдповiдну постанову Кабмiну не припинив роботу магазину та продовжував приймати клiєнтiв. При цьому працiвники супермаркету на момент фiксацiї порушення не мали засобiв iндивiдуального захисту.

Пiд час розгляду справи чоловiк вказував на те, що власником магазину є ТОВ “Мир стройки” де вiн не є посадовою особою, а значить не може бути притягнений до вiдповiдальностi. Даний аргумент, однак, не переконав суддю, яка винесла присуд – винен, штраф.

Санкцiї у виглядi 17 тисяч гривень штрафу було накладено й на пiдприємицю з селища Вiльного, яка є власницею торгiвельного павiльйону громадського харчування «Iрмас». За торгiвлю кавою власне й було складено адмiнпротокол, який у судi обвинувачена визнала.

Останнiй штраф, також на 17 тисяч, отримала працiвниця кафе-бару “Спотикач”, що у Свiтловодську. В судовому засiданнi пiдозрювана вину не визнала та пояснила, що її попросив власник вiдкрити заклад для ремонту сантехнiки. Зi свого боку правоохоронцi надали вiдеозапис з нагрудної камери iнспектора, з якої видно, що у кафе-барi були вiдчиненi дверi, при входi висiв графiк роботи закладу, в примiщеннi грала музика i були присутнi вiдвiдувачi. Наявнi докази переконали суддю оштрафувати працiвницю «Iрмаса» на 17 тисяч гривень.

Як бачимо, практика розгляду «карантинних справ» вказує на масу недопрацювань зi сторони правоохоронцiв, якi або ж недостатньо ретельно готують документи для подання до суду, або й просто виписують протоколи там де це зовсiм непотрiбно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим займаються жителі Кіровоградщини під час карантину?

Як на Кiровоградщинi карають за недотримання карантинних заходiв
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований