26 квітня 2024, п’ятниця

Юні медійники з Кропивницького відвідали підприємство “Радій” (ФОТО)

Гостинність ПАТ НВП “Радій” припала до душі юним медійникам кропивницького НВО  “Мрія”, інформує Златопіль.

На цій думці зійшлися  вихованці гуртка “Основи журналістики, у складі  учнів  7-9 класів школи  після відвідування сучасного науково-виробничого підприємства, відомого далеко за межами України своєю унікальністю за асортиментом продукцією, вагомими  трудовими успіхами  дружного й працьовитого колективу однодумців.

Понад двох годин екскурсанти разом з керівником гуртка Анатолієм  Саржевським та вчителькою Ларисою Білою знайомилися з його історією від середини п’ятдесятих років минулого сторіччя. Від того, як на підприємстві  займалися виготовленням гучномовців кабельної мережі для озвучення відритого простору. А вже через десять років на ньому відбулося розширення асортименту  продукції різної складності, яка використовувалася у радіо –  і телевізійній техніці, в системах захисту для атомних електростанцій тощо.

Після завершення реконструкції підприємства з 1971 року, ним постачалося новітнє обладнання  для 150 телецентрів і 25 великих спортивних об’єктів  колишнього Союзу. Наприкінці вісімдесятих років підприємство стає відомим виробником мобільних телевізійних станцій, а вже з двохтисячного року на підприємстві розробляються цифрові системи, модернізуються  виробничі процеси, триває робота по обладнанню підприємства новими механізмами та приборами.

За словами першого заступника генерального  директора НВП “Радій” заступника директора з виробництва Олександра Пелехатого,  який був гідом юних журналістів, здійснюється постійний зв’язок з іншими підприємствами, організаціями, соціальними партнерами для прискорення передачі інформації з новітніх прогресивних технологій і впровадження  їх  у промислове виробництво.

Під час цікавої  екскурсії  тривалістю понад двох годин, школярі пройшлися  просторими й світлими цехами підприємства, познайомилися з роботизованими системами та випробувальними стендами, які використовуються у виробничому процесі для постачання високотехнологічних систем.

Дуже сподобався дітям умебльований навчальний центр, у якому організована консультативна  допомога з питань практичного засвоєння  нових технологій, здійснюється перепідготовка кадрів, проводяться тренінги,  конференції, організовується дозвілля для  працівників заводу. Про це розповіла  начальниця служби управління персоналом Марія Юрченко,  у якої юні журналісти взяли інтерв’ю.

– Нашу увагу привернуло панно на стіні аудиторії із зображенням на ній  картини  Леонардо Да Вінчі. Чому саме вона була обраною для експозиції приміщення?

 – Цією картиною великий художник і хотів донести до людей  цінну думку “Ти не дізнаєшся на що ти здатний , якщо не спробуєш”. Тому працівники намагаються допомагати один одному, а його слова взяли  девізом

– Розкажіть, будь ласка,  як художники змогли зробити картину об’ємною і скільки часу було відведено на її виготовлення?

– Вони малювали картину протягом двох місяців спеціальними фарбами, за допомогою яких потрібно було можна нанести товстий шар фарби, щоб вона була об’ємною.

– У своїй розповіді ви вели мову про благодійну допомогу, яка надається “Радієм”…

– Це правда. Ми  влаштовуємо у себе цікаві благодійні заходи. Виручені кошти від вхідних квитків йдуть на подарунки дітям. Працівникам дуже подобається допомагати діткам з дитячих будинків. І ми особливо не вважаємо це за волонтерство. Ми прикрасили ялинку за  бажанням  дітей з малозабезпечених та багатодітних родин. Вони пишуть листи Святому Миколаю, якими ми прикрашаємо ялинку, а наші працівники обирають будь-який лист і виконують побажання дитини.

– Цікавою була  ваша розповідь про Смайл Фест …

– Учасники не знали про завдання,  які ми їм приготували. Вони не хвилювалися, адже знали, що ми нічого поганого не зробимо. В темній кімнаті  поставили камери , щоб присутні могли бачити, як учасники виконують наші  цікаві завдання.

– Скажіть, а ви вивчаєте іноземні мови?

– Так, ми вивчаємо англійську мову. Працівники навчають один одного. Тобто допомагають і отримують документи англійською  мовою. Тому і редагуємо теж нею.  Колись  я теж вивчала англійську, а зараз застосовую її в роботі.

Після розмови школярів запросили поласувати тістечками і запашною кавою та смаколиками. Своєю чергою ми подякували організаторам проведення екскурсії, зокрема,  заступниці  голови наглядової ради НВП “Радій” Тетяні Феофанівні Смірновій,  яка і розповіла про історію створення музею підприємства.

                                                                                    Марина Бабаєва

                                                                                    Лілія Флоренко

                                                                          Степанида Лаврусенко ( фото)

вихованки гуртка “Основи журналістики” кропивницького НВО “Мрія”

Юні медійники з Кропивницького відвідали підприємство “Радій” (ФОТО)
17 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований