13 листопада 2019, середа

Юний прoграміст з Кірoвoградщини став призером всеукраїнськoгo кoнкурсу з інформаційних технолігій (ФOТO)

Це – аксіома: у світі земного буття кожна людина неповторна. А від природи вона має певне,притаманне їй обдарування. Воно виявляється в особливих здібностях кожної людини. Шлях на якому найповніше розкривається самобутність людини, її природне обдарування, є шляхом істинного буття. Тому так важливо віднайти напрями того шляху, виміри кожного свого захоплення. Одні діти цікавляться філателією, інші – нумізматикою, технічною творчістю. Серед макетів, діючих приладів, побудованих ними, можна побачити ілюстрації останніх досягнень науки і техніки.

А ось восьмикласник Денис Голуб з Олександрівки на Кіровоградщині вже не перший рік поглиблює шкільні знання з сучасних комп’ютерних технологій, питань перспективного використання типів комп’ютерної графіки в сучасному дизайні, побудови сайтів у інформаційному просторі всесвітньої мережі інтернету, складання графічних програм тощо. Вже цього року він здобув перші місця за результатами участі в районних олімпіадах з математики та інформатики.

У становленні школяра як особистості та майбутнього фахівця з Веб – розробок, визначенні індивідуального стилю роботи допомагає Людмила Олександрівна Дахно вчитель математики та інформатики Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 комунального закладу «Олександрівське НВО №1» Олександрівської районної ради, яка після здобуття вищої педагогічної освіти вісім років тому навчає учнів бути талановитими і обдарованими.

– Успішною була участь мого учня в заочному турі, який відбувся з 10 жовтня по 22 листопада 2018 року в рамках проведення всеукраїнського очно-заочного конкурсу з інформаційних технологій для дітей та молоді «ІТalent“,– розповідає Людмила Дахно. – А зовсім  недавно Денис виборював першість серед двох тисяч учасників фінального етапу вперше проведеногов Україні конкурсу з ІТ проектів та кіберспорту серед молоді віком до 18 років за підтримки Міністерства освіти і науки України, суддійство якого забезпечували кращі фахівці провідних ІТ компаній України. Денис достойно представив Кіровоградщину – став переможцем всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій для дітей та молоді «ІТalent» та був нагороджений Дипломом Українського державного центру позашкільної освіти за зайняте ІІ місцев номінації “Веб -розробка “Шкільний  сайт».

Безперечно, щоб гідно виступити на такому конкурсі, Денисові потрібно було докласти чимало зусиль. Він створив сайт свого класу, на якому розмістив розклад уроків, електронні підручники, освітні платформи для дистанційного навчання, а також онлайн-щоденник, який щодня поповнює новими домашніми завданнями. Очний етап дав можливість здобути йому унікальний досвід, азарт, дух змагання та зануритись у неповторну атмосферу конкурсу, нові знання і професійні навички та, зрештою, нові цікаві знайомства, – продовжує розповідь вчителька талановитого учня. А якби ви запитали мене про те, чим мені Денис подобається, то відповіла б без розумів: наполегливістю в навчанні, прагненні до самоствердження та самореалізації. Багато працює над самоосвітою. Він завжди крокує назустріч новим випробуванням, не зупиняючись перед труднощами, докопується до істини. Скажу більше. Чим важче завдання, тим воно для Дениса є цікавішим  для розв’язання.

– Людмило Олександрівно, у березні цього року Кіровоградським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді» спільно з Національним центром аерокосмічної освіти імені Макарова проводиться обласний конкурс комп’ютерних технологій «МИ — ДІТИ ГАЛАКТИКИ» з метою популяризації знань про Всесвіт, стимулювання до застосування новітніх комп’ютерних технологій, а також виявлення і розвитку творчих і технічних здібностей дітей та молоді. Його учасники працюватимуть у трьох секціях “Електронні презентації”, «Програмування» та «Веб-сайти». Чи братиме участь у конкурсі Ваш учень?

– Аякже! Я вже говорила, що Денис ніколи не зупиняється на вже досягнутих раніш результатах своєї діяльності і вже зараз готується до участі в конкурсі зі своєю програмною розробкою в Scratch.Тому як педагог хочу побажати йому чергової перемоги в наближенні до майбутньої професії.

Разом  із Вами приєднуюся до побажання бачити Дениса переможцем.

 

Анатолій Саржевський для сайту “Златопіль”

   Фото надане автором

Юний прoграміст з Кірoвoградщини став призером всеукраїнськoгo кoнкурсу з інформаційних технолігій (ФOТO)
6 голос[ів]

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований