05 червня 2020, п’ятниця

Юрій Кравченко: Наше село заслуговує більшого

Партія ВО «Батьківщина» на з’їзді, який відбувся днями, висунула своїх кандидатів у народні депутати. Зокрема, кандидатом у виборчому окрузі № 101 (Благовіщенський, Гайворонський, Голованівський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський райони Кіровоградщини) висунуто, зважаючи на його тісні зв’язки з нашою областю, Юрія Кравченка. В інтерв’ю, яке друкується нижче, Юрій Григорович розповів про себе, поділився своїми ідеями, які лягли в основу передвиборчої програми.   

 • Знаю, Кіровоградщина – це ваш рідний край.
 • Так, дитинство і юність пройшли в Богданівці Знам’янського району. Коли я закінчував школу, наш директор Іван Гурович Ткаченко, Герой соцпраці, дав мені такий наказ: вивчитися на педагога, повернутися в Богданівку, замінити його на директорському посту. Я й поступив до Кіровоградського педінституту. На істфак.
 • Престижний на той час факультет.
 • Дійсно, коли я поступав, на одне місце претендувало чотири абітурієнти. Навчатися мені подобалося. Понад усе вабила археологія. Пам’ятаю, як ми після першого курсу брали участь у розкопках в Олександрівському районі поселень Черняхівської культури. Були і в експедиції в Світловодському районі, де земснаряд вирив предмети кінця Льодовикового періоду, зокрема останки мамонтів. Бачили би ви зуб мамонта – розміром з валізу!
 • Ви належали до студентського активу?
 • Був комсоргом факультету. Ми проводили конкурси самодіяльності і таке інше. Влітку працювали у будзагонах. Я очолював такий загін, у Вільшанському районі будували корівники.

Закінчивши інститут, я отримав направлення в рідну Богданівку. Там вчителював, поки не призвали до армії. Потім – викладацька робота в педінституті. Далі – служба в системі держбезпеки. Це була цікава робота. Вона дала мені можливість навчитися аналізувати інформацію з різних джерел, встановлювати та підтримувати стосунки з людьми, переконувати їх.

   –  Про  справи, якими тоді займалися, можете розповісти? 

 • Хоча відтоді минуло багато часу, справжніх прізвищ не називатиму. Але про одну цікаву справу розповім. Тоді, в 1990-х, Україна заявила про свій без’ядерний статус, приєднавшись до міжнародного договору про непоширення ядерної зброї. І до нас прибув іноземець, який мав з’ясувати, чи дійсно Україна позбулася ядерної зброї. Викривши розвідника, ми не затримували його, а лише дали зрозуміти: Україна чесно виконала свої зобов’язання. Тільки чого вартими виявилися гарантії інших держав, які давалися при цьому Україні! Будапештський меморандум не діє.
 • Ви тривалий час працювали в Антимонопольному комітеті України,брали участь у розгляді справ, порушених його кіровоградським відділенням.
 • У 2005 – 2012 роках я обіймав посаду першого заступника голови Антимонопольного комітету України, в мої обов’язки входило і контролювати територіальні відділення. Не забував рідну Кіровоградщину. Приміром, брав тут участь у розгляді справи про зловживання на ринку ліків (в аптеках, які знаходилися в приміщеннях лікарень, ціни були значно вищими, ніж в інших аптеках міста). За результатами розгляду справи порушник сплатив штраф та знизив ціни. Інший приклад ефективної роботи Антимонопольного комітету: ми оштрафували на мільйон гривень компанію, яка, скориставшись епідемією грипу, встановила захмарні ціни на лимони. До речі, цю справу ми порушили за дорученням тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
 • При попередньому Президенті нам багато розказували, що в Україні запроваджуються ринки газу, електроенергії. А ми продовжуємо платити монополістам, та все за вищими й вищими цінами. Що ви скажете на це як спеціаліст з питань монополій, кандидат економічних наук?
 • Антимонопольний комітет в останні роки не вживав ніяких заходів до монополістів у згаданих вами сферах. Він вперто не бачив зловживань, наприклад, у діях ДТЕК Ахметова, не реагував на дії нацкомісії, яка встановила тарифи на електроенергію із завищеною вартістю доставки за методикою «Роттердам плюс». І лише недавно, після президентських виборів, Антимонопольний комітет почав таке розслідування. Антимонопольний комітет повинен перебувати під пильним контролем Верховної Ради. Теперішній же парламент жодного разу не скористався правом заслухати голову цього органу.
 • Ви згодні з Юлією Тимошенко в тому, що ціну на газ для населення можна зменшити удвічі?
 • Згоден. Ціна на газ повинна визначатися з врахуванням ціни газу власного видобутку. Щоб встановити справедливі ціни на газ, на електроенергію, тарифи на комунальні послуги, треба вибрати правильних депутатів, які сформують правильний уряд , котрий і вживе відповідних заходів. Команді Юлії Тимошенко для цього знадобиться сто днів.
 • Нині ви працюєте в аграрній сфері. Як ви б охарактеризували загалом ситуацію в цій галузі?
 • Це поки що труба, через яку за кордон висмоктується сировина, котра повертається назад у вигляді продуктів глибокої переробки.
 • Що має зробити держава, щоб виправити ситуацію?
 • Дати людям можливість реалізувати приватну ініціативу. Фермерів слід забезпечити дешевими (три відсотки річних) кредитами , доступом до нових технологій в тваринництві, створити їм умови для ведення органічного землеробства, їх треба стимулювати до створення робочих місць. Наприклад, пропоную в окрузі, де балотуюся, створити географічно сконцентровані групи пов’язаних між собою сільгосппідприємств, які вирощуватимуть зерно, перероблятимуть  його на комбікорм,  вигодовуватимуть  худобу,  перероблятимуть  м’ясо та молоко. Поява нових робочих місць зумовить притік сюди випускників технічних вишів та технікумів. До речі, можливе було б практичне навчання студентів на базі цих підприємств. Тоді й припиниться відтік робочої сили, а село оживе. Можливе й залучення сюди інвесторів з країн, які відчувають потребу в продуктах харчування та мають для цього кошти, насамперед з Близького Сходу та Південно-Східної Азії , за довготривалою схемою: гроші в обмін на продовольство.
 • Отже, основні положення вашої програми – це…
 • Нам треба зробити село заможним, повернути молодь до села. Наше село заслуговує більшого! Також слід примусити монополістів встановити справедливі тарифи на електроенергію та газ, на комунальні послуги.
 • Розкажіть про вашу родину.
 • Мама проживає в Богданівці, їй – 80 років, та здоров’я, слава Богу, ще дозволяє сапати город. Батько помер давно. Син – програміст. Дочка – юрист. Дружина – професор, доктор філософських наук, працює в Київському національному торговельно-економічному університеті. Ми разом навчалися в інституті. 
 • На зустрічах з однокурсниками, однокласниками буваєте?
 • Аякже. Цього літа планую з однокурсниками влаштувати чергову зустріч. До речі, нещодавно, перебуваючи в окрузі, побачився з однокурсниками, які багато років тут працюють в освіті. Згадали юність, поговорили й про теперішні реформи. Один з них мені й сказав: «Юра, не можу дивитися на цю руйнацію. Якщо тобі вдасться стати депутатом, допоможи». Я пообіцяв допомогти, бо бачу, що так звані реформи – в освіті, медицині – лише погіршують життя людей. Тому і йду в народні депутати в потужній команді Юлії Тимошенко.

Розпитував Віктор КРУПСЬКИЙ

Юрій Кравченко: Наше село заслуговує більшого
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

 • Світлана

  Рекомендую! Знаю Юрія з 1982 року, ще зі студентських років! Надійний і щирий друг і товариш, висококомпетентний фахівець, а життєвий і практичний досвід лише додав Юрію впевненості і мудрості. Я знаю, що Юра не підведе у справі і в житті, не відступить від принципів і даного слова, зробить усе можливе і навіть більше заради кожного, бо він – людина честі і гідності. Якби таких людей з перших років незалежності обирали б побільше у владу, то і Україна була б уже іншою. Юра, бажаю перемоги! Бо твоя перемога – то перемога кожного з нас!

 • Юрій

  Головні якісті Юрія – ніколи не впадати у відчай, знаходити простий вихід з будь-якої ситуації, запалювати інших своїм оптимізмом. Відчув цей заряд ще у 1981-му році. Бачились недавно. Я переконався: заряд ще той, козацький! Лише помножений на величезний досвід, державницьку позицію, віру в людей.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований