24 січня 2022, понеділок

З 1 грудня пенсiонерам Кiровоградщини збiльшать пенсiю

З 1 грудня майже в кожного другого пенсiонера Кiровоградщини збiльшиться розмiр пенсiї.

Яким категорiям пенсiонерiв буде перераховано пенсiю i – головне – на скiльки збiльшиться розмiр їхньої пенсiйної виплати?

Пiдстава для перерахунку № 1 – збiльшення розмiру прожиткового мiнiмуму

Оскiльки згiдно iз Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рiк” з 1 грудня 2021 року збiльшиться прожитковий мiнiмум для осiб, якi втратили працездатнiсть, то i пенсiйнi виплати осiб, якi отримують пенсiю в мiнiмальному розмiрi (1854 грн), з 01.12.2021 збiльшаться на 80 грн i становитимуть 1934 грн.

Пiдвищення пенсiй вiдбудеться у 172820 пенсiонерiв областi, середнiй розмiр пiдвищення пенсiйної виплати складає 88,96 грн.

Такому перерахунку пiдлягають мiнiмальнi пенсiї та пенсiї осiб, складовi яких залежать вiд розмiру прожиткового мiнiмуму.

Увага! Розмiри пiдвищення пенсiй з 01.12.2021 кожному пенсiонеру визначаються в iндивiдуальному порядку та в залежностi вiд того, яка складова пенсiйної виплати перераховуватиметься (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мiнiмального розмiру пенсiй, пiдвищення або надбавки).

Пiдстава для перерахунку № 2 – збiльшення розмiру мiнiмальної заробiтної плати

У зв’язку iз змiною розмiру мiнiмальної заробiтної плати (з 6000 грн до 6500 грн) з 1 грудня 2021 року пiдвищення пенсiї вiдбудеться у 64125 пенсiонерiв Кiровоградщини, якi досягли вiку 65 рокiв та мають необхiдний страховий стаж (чоловiки – 35 рокiв, жiнки – 30 рокiв).

Середнiй розмiр пiдвищення складає 147,05 грн.

Кому не перераховуватимуть пенсiю?

Згiдно з частиною 3 статтi 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування” працюючим пенсiонерам пенсiя у зв’язку iз збiльшенням прожиткового мiнiмуму для осiб, якi втратили працездатнiсть, а також у разi збiльшення розмiру мiнiмальної заробiтної плати, не перераховується.

Головне управлiння Пенсiйного фонду України в Кiровоградськiй областi

З 1 грудня пенсiонерам Кiровоградщини збiльшать пенсiю
Оцінити цей запис

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований