11 липня 2020, субота

З півсотні плит злітної смуги вивезли невідомі неподалік летовища в Кропивницькому (ФОТО)

За словами очевидців, три дні на місці працювала важка техніка. Небайдужі зафіксували підйомний кран і декілька вантажівок та викликали поліцію. Поліцейським, які приїхали на місце, ділки показали документи, згідно з якими купили держмайно. Втім у Кіровоградській ОДА, на чиєму балансі знаходиться об’єкт, стверджують: плити не продавали. А надміцний бетон крадуть невідомі. У ситуації розбиралися наші журналісти.

Частина об’єкту незавершеного будівництва належить Льотній академії. Розкрадають ту, що на балансі управління капітального будівництва облдержадміністрації. Для розбудови авіаційної інфраструктури Кіровоградщини злітно-посадкова смуга має принципове значення, – коментують авіатори. В стратегії розвитку області є проект “Розбудова міжнародного аеропорту” в Кропивницькому. Якщо смугу добудувати, тут зможе сідати навіть боїнг.

“Як ми бачимо розбудову аеропорту: на тій полосі, яка в нас є робоча, 1400 метрів, отримати дозвіл на виконання міжнародних польотів. До нас почнуть літати чартери, можливо, якісь регулярні, але так, раз на тиждень. Але ж це буде вже міжнародний аеропорт. Друге: добудова полоси, на якій ми знаходимося, до 1800, в нас є проектно-кошторисна документація. До нас будуть літати ті літаки, як у Європі літають”, – розповів начальник Льотної академії НАУ Сергій Неділько.

Декілька разів невідомі робили спроби вивезти плити з об’єкту незавершеного будівництва. Авіатори разом із поліцією щоразу перешкоджали. Цього ж разу ділки пред’явили керівнику авіаційної безпеки копію договору про купівлю майна.

“На момент, коли вони приїхали, за своїм так званим майном, якщо воно їхнє, договір уже був прострочений. Яким чином майно, яке є державним, перейшло у власність приватної фірми, невідомо”, – додав заступник начальника Льотної академії НАУ Віктор Кухаренко.

Ці плити надміцні. Вони витримують навантаження до 40 тонн. Вартість однієї плити – близько 10-ти тисяч гривень, – зазначив він:

“Кількість плит, які згідно договору продані, – 86 штук. За 72 тисячі гривень їх придбали. Але ж плити абсолютно не використовувалися. Вони, я вважаю, в дуже доброму стані”.

35 років плити на недобудованій злітно-посадковій смузі знаходяться на балансі Кіровоградської ОДА. Так є і досі. Плити нікому не продавали, – коментують чиновники. Невідомі просто поцупили 47 плит.

“Нам нічого не відомо про цей договір. Управління капітального будівництва не здійснювало ніяких дій по продажу даного об’єкта. В нас є бухгалтерський облік, на якому знаходиться це майно, і воно не списане, і воно нікому не продане”, – зауважив керівник управління капітального будівництва облдержадміністрації Микола Федорчук.

Люди, які розбирали злітно-посадкову смугу в Кропивницькому, надали документи, які засвідчують їхнє право власності на плити, – прокоментували в поліції. Майно, за словами ділків, вони придбали в іншого підприємця.

“З метою перевірки законності передачі правовласності на вказане майно, та встановлення всіх обставин вказаної події, інформацію за цим фактом внесено до ЄРДР за фактом замаху на таємне викрадення чужого майна”, – сказав слідчий Кропивницького відділу поліції Богдан Федішкін.

1024 аеродромні плити завезли на площадку неподалік аеропорту в Кропивницькому ще у 80-х роках. Тоді планувалася реконструкція аеродромної смуги. Через економічну кризу роботи з продовження смуги не завершили. Плити за цей час намагалися вкрасти тричі. Наразі майно знаходиться під наглядом, – кажуть в поліції. Поспілкуватися із людьми, які заявили права на держмайно, не вдалося. За місцем реєстрації підприємства з назвою “Аватар” ми не знайшли.

Де нині знаходяться плити – з’ясовує поліція. Якщо їх прибрали до рук незаконно, винуватцям загрожує штраф, обмеження чи позбавлення волі.

З півсотні плит злітної смуги вивезли невідомі неподалік летовища в Кропивницькому (ФОТО)
5 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований